Bílý náraz na vnitřní stranu oka

Na vnitřku oka se může vyvinout řada druhů nárazů. Častěji, že ne, hrboly jsou benigní a nezpůsobují poplach. Nejčastějšími nárazy jsou stíny, ale tyto vzplanuté olejové žlázy jsou červené barvy a poměrně jemné na dotek. Na druhou stranu je bílý náraz typicky indikací blokované žlázy nebo cystické léze.

Diagnóza

Možnosti léčby nárazů na vnitřní straně oka jsou ovlivněny příčinou léze, takže je nejlepší konzultovat lékaře nebo oftalmologa. Většina zdravotnických pracovníků může diagnózu odrazit od svého vzhledu. Obvykle nejsou potřeba žádné speciální testy, ujišťuje National Institutes of Health.

Chalazion

Jednou z možných příčin bílé nárazu je zablokování kanálu do meibomské žlázy, což vede k tomu, co je známé jako chalazion. Meibomské žlázy vylučují tekutinu, aby mazaly oko, ale mohou se čas od času ucpat. Když tekutina nemůže uniknout z jedné z těchto žláz v blízkosti řas, může se zvednout a vést ke vzniku zánětu. Stejně jako stíny, tyto rány ustupují samy o sobě. Nicméně můžete podpořit odvodnění a uklidnit citlivost aplikací teplého komprese na postižené oko po dobu 10 až 15 minut nejméně čtyřikrát denně, podle National Institutes of Health.

Inclusion Cyst

Inkreční cysty se také mohou vyvinout na vnitřní straně oka, zvláště pokud postihují spojivku, což je tenká membrána podél vnitřního povrchu očního víčka. Tyto hrboly jsou výsledkem epidermálních buněk, které se rozmnožují v malém prostoru, dokud nevytvoří bílou, bezbolestnou masu na vnitřní straně oka. Lékaři mohou tyto cysty propíchnout jehlou nebo je vyčistit z kůže.

Sudoriferous Cyst

Není-li bílá nákaza cyklus prsní chalazion, může to být jaterní cysta, která je výsledkem zablokované potní žlázy podél víčka. Tyto blistrové léze jsou naplněny tekutinou, ale neměly by být propíchnuty jako inzulínová cysta. Obrátí se bez chirurgické excizie.

Varování

Ačkoli většina nárazů na vnitřní straně oka je benigní, měli byste věnovat velkou pozornost každé lézi, která zkresluje obrys víčka nebo naruší řasy, vysvětluje David R. Jordan, oftalmolog a orbitální a slzný chirurg. Mohly by to být příznaky malignity. Opakování po odstranění léze může také znamenat malignitu.