Budu mít váhu, kdybych měl 3000 kalorií dnes?

Speciální jídelníček na jídelní lístek nebo lahodná noční pití, díky níž dosáhnete celkového denního příjmu kalorií na 3 000 kalorií, může mít pocit, že jste získali přes 10 liber za den – ale vy jste to neudělali. Zvýšení váhy vyžaduje, abyste spotřebovali nadbytek kalorií během několika dnů, týdnů nebo měsíců. Den přejídání může dočasně ovlivnit vaši váhu, protože způsobuje, že si udržujete tekutinu, ale je těžké počítat s dostatečným množstvím kalorií v jeden den, abyste získali značnou váhu. Den 3 000 kalorií nevyfukuje celou stravu nebo zkracuje váš pokus dosáhnout zdravé hmotnosti. Pokud budete nadále jíst více, než budete potřebovat, získáte váhu pouze pravidelně.

Chcete-li získat libru, musíte konzumovat 3 500 kalorií než potřebujete k udržení váhy denně. Kolik kalorií spalujete ze svých každodenních činností se liší podle věku, pohlaví, úrovně aktivity a velikosti, ale obecně se pohybuje v rozmezí 1 600 až 3 000 kalorií. Na základě těchto průměrných čísel znamená 3 000 kalorický den pravděpodobně nejeden pouze 1400 kalorií, jestliže jste sedavá 50letá žena s denním příjmem na udržení dávky 1 600 kalorií, která spotřebovává 3 000 kalorií v jednom Den může způsobit, že získáte 0,4 libry. Pokud po celý týden stále přežíváte tento přebytek, zaznamenáte tento nárůst v měřítku. Jeden den 3000 tisíc kalorií se sotva zaregistruje, nicméně, zvlášť pokud se vrátíte na trať následující den. Abyste získali libru za den, budete muset kromě svých potřeb na údržbu konzumovat 3 500 kalorií, nebo Celkem mezi 5 100 a 6 500 kalorií.

Budete muset konzumovat hodně jídla, abyste dosáhli 5 000 a více kalorií, které byste potřebovali k získání libry za den. Například tři sklenky červeného vína mají 375 kalorií, porce restaurace nachos s fazolemi a sýrem má 486 kalorií a dvě plátky komerční pepperoni pizza má 538. Dokonce i když jste jedli vše kromě 600 kalorické snídaně A oběd a pár 300 kalorických svačinek, stále byste přišli na 3200 kalorií za den. Budete muset jíst šest sklenic vína, dvě porce nachosu, čtyři plátky pizzy a další 200 až 300 kalorií při snídani a obědě, abyste se přiblížili k celkovým 5 000 nebo více kaloriím, které vás zavedou na kilo- Přebytek 3,500 kalorií za jeden den.

Měřítko měří tuky, ale také váhu svalů, kostí, orgánů a tekutin. Je pravděpodobné, že vaše 3 000 kalorií pochází zčásti z kombinace čipů, svačinových směsí, sladkostí, zpracovaných potravin nebo restauračních jídel. Tyto zpracované potraviny obsahují vysoké množství sodíku a uhlohydrátů, které oba povzbuzují vaše tělo k udržení tekutin. Zadržování vody zvyšuje počet na stupnici o několik liber, ale vaše váha se obvykle normalizuje během několika dní od návratu do režimu zdravého stravování a cvičení.

Pokud se dopustíte jednoho dne a čísla váhy se nevrátí zpět do normálu po týdnu nebo tak zpět v běžném režimu zdravé výživy, možná budete muset zhodnotit své stravovací návyky. Hmotnost, která se neustále hýbe, je důkazem toho, že konzumujete více kalorií, než vy spalujete, aby se zabránilo dalšímu přírůstku hmotnosti, přesuňte se více během dne – vizte své kancelářské spolupracovníky osobně místo zaslání e-mailu, Chodit namísto směru do místní restaurace rychlého občerstvení, nebo přidat 15 až 20 minut do rutiny cvičení. Také prozkoumejte svou dietu pro záludné zdroje kalorií. Pouze 250 kalorií denně může vést k nárůstu o dva kilogramy za měsíc. Alkohol, soda, luxusní nápoje a sýry na salátech jsou všichni možní viníci. Zapište si, co jíte tři nebo čtyři dny, abyste zjistili, kde můžete snížit. Možná jíte více – a méně zdravě – než si myslíte.

Účinky 3 000 kalorií

Je těžké získat denní libru

Zachování vody a zvýšení hmotnosti

Kdy je třeba se zabývat zvýšením hmotnosti