Jaké jsou zdravotní přínosy ančoviček?

Sardely jsou malé, mastné ryby převládající v atlantském, indickém a tichomořském oceánu. Můžete si je vychutnat v salátech, těstovinách a na pizzu. Kromě slané chuti, ančovičky poskytují vynikající zdroj výživy pro vaše tělo. Ančovičky by měly být užívány moderovaně kvůli jejich zvýšenému počtu sodíku.

Jedna dávka sardel, 100 g, poskytuje tělu přibližně 50 000 mezinárodních jednotek nebo IU vitaminu A. Podle údajů Národního ústavu zdravotnictví úřadu doplňků stravy hraje vitamin A významnou roli ve zraku, růstu kostí, reprodukci a Buněčné dělení a pomáhá regulovat imunitní systém podporou zdravých povrchových obložení očí a respiračních, močových a střevních traktů.

Ančovičky poskytují bohatý zdroj vápníku. 100 g porce ančoviček může poskytnout až 147 mg vápníku. Vápník je nezbytný pro vývoj a udržení zdravých kostí a zubů.

Pokud chcete přidat do jídelníčku více draslíku, jsou ančovičky vhodnou volbou. Poskytují tělu přibližně 383 mg draslíku na porci. Draslík je rozhodující pro funkci srdce a hraje klíčovou roli při kontrakci kostry a hladkých svalů, což je důležité pro normální trávicí a svalovou funkci.

Sardely jsou bohaté na selen s přibližně 36 mikrogramy na porci. Selen se používá pro onemocnění srdce a cév, včetně mrtvice a ztvrdnutí tepen nebo aterosklerózy, stejně jako pro prevenci rakoviny prostaty, žaludku, plic a kůže, uvádí MedlinePlus.

Vitamin A

Vápník

Draslík

Selen