Roztrhané mozoly a kotlety

Kettlebell je litinová hmota navržená tak, aby vám pomohla budovat sílu v celém vašem těle, stejně jako zlepšit vytrvalost. Kettlebells jsou kované kovovými rukojetí, které často rukují na ruce v průběhu celého kytarového tréninku. Výsledkem je, že kalice se často tvoří a roztrhají, zvláště pokud nemáte na sobě rukavice nebo nepoužíváte žádné polštářky na rukojeť kettlebell.

Tvorba a umístění kalusu

Tvorba kalusu je častá při různých cvičeních, zejména pokud je provádíte pravidelně. Zatímco středně velké množství kalusu vzniklé v důsledku rozsáhlých cvičení z kettlebell je běžné, nadměrná tvorba kalusu může způsobit bolestivé slzy a popáleniny, které mohou vykolejit váš trénink. Během tréninku kettlebell se kalice skládají na kyčelní dlaň, stejně jako na základně každého prstu. Háček a zámek prstů v cvičení kettlebell často vedou k mozku těsně pod základnou ukazováčku. Jakékoli zápěstí, které se tvoří v dlani, jsou výsledkem nesprávného uchopení.

Technika

Podle trenéra Kettlebell Mike Stefana je nejlepším způsobem, jak zabránit roztrhání mozolů a postarat se o vaše ruce, a to prostřednictvím špičkové techniky a formy. Během cvičení z kettlebell musí být primární ruka, která je zapojena do části “snatch a zvedání” rutiny, obalena kolem rukojeti kytky, a ujistěte se, že rukojeť je pevně umístěna na základně prstů. Váš palec by měl být zabalen kolem horních kloubů vašeho indexu a středních prstů, a ujistěte se, že zůstane na místě při každém výtahu, který provádíte. Při zvedání a kývání kotlíku neprovádějte rychlé pohyby. To způsobuje nežádoucí stres a namáhání rukou, což vede k roztrhaným molu. Místo toho držte pohyb tekutinou a konstantní, zastavte se, jestliže cítíte jakoukoli bolest v rukou.

Ochrana

Kromě vylepšení vašeho formuláře může správně chránit vaše ruce různými zařízeními, což vám pomůže snížit vaše šance udržet roztrhaný kalus. Rukavice jsou běžným a levným způsobem, jak chránit ruce před rukojetí kettlebell. Základním párem bavlněných rukavic pomáhá vytvářet polstrování mezi rukama a rukojetí, což snižuje tření, stejně jako závažnost vašich mozků. Odříznutí prstů rukavic umožňuje lepší pohyb pohybu při provádění cvičení z kettlebellů. Atletická páska může být také obalena kolem citlivých oblastí vašich rukou, aby byla zajištěna vrstva ochrany mezi vašimi rukama a rukojetí kettlebell. Mezi další metody ochrany patří lotion a vyhlazovací blok, který pomáhá zmírnit vaše kalice.

Pozor

Zatímco roztrhané kalichy nejsou neobvyklým vedlejším účinkem výcviku kettlebell, musí se s nimi zacházet velmi opatrně, aby se minimalizovalo trvání jejich zotavení a také aby se snížila pravděpodobnost infekce. Pokud se některý z vašich opuchů během výtahu roztrhne, okamžitě aplikujte antibakteriální roztok, jako je Hibiclens, na postiženou oblast. Přidejte obvaz nebo lepicí fólii na horní část trhlin, aby se zabránilo vnikání dalších bakterií nebo nečistot do kalu. Pokud se vaše kaly nepodaří léčit nebo se začnou objevovat červené a vybledlé, poraďte se s lékařem k rozsáhlejším léčebným postupům, jako jsou antibiotika.