Tipy pro péči o pleť na 35

U 35 let se můžete setkat s nevyhnutelnými kožními stavy, které přicházejí s věkem. Patří mezi ně vrásky, proklouzavá kůže, bledost, tenký vzhled, věkové skvrny a suchost. Zatímco tyto účinky na kůži jsou nevratné, vyzbrojení se pokožkou-zkrášlující a hojení kůže návyky nyní může odrazit tyto oznamovací příznaky stárnutí.

Krása slunce a pokožky

Expozice slunce může způsobit nedostatečnou pružnost pokožky, stejně jako změny pigmentu, jako jsou věkové skvrny a nekarcinogenní kožní výrůstky. Expozice může také způsobit rakovinu kůže, což je stav, u kterého ženy ve věku nad 35 let vykazují zvýšené riziko vývoje. Jiné účinky slunečního záření zahrnují vrásky, pihy a drsnou nebo suchou pokožku. Z těchto důvodů byste měli za všech povětrnostních podmínek používat opalovací krém s ochranou proti slunečnímu záření (SPF 30) nebo vyšším. Dále se pokuste omezit podexpozici mezi 10:00 a 16:00, protože je to doba, kdy jsou sluneční paprsky nejsilnější. Také noste oblečení, které chrání pokožku před sluncem.

Potraviny pro zdraví a krásu kůže

Některé potraviny mohou pomoci odstranit příznaky stárnutí pokožky, říká Reader’s Digest. Avokádo a vejce například pomáhají bojovat proti suché kůži biotinem, což je základní vitamín B. Reader’s Digest také doporučuje, aby rajčata pomohla zpomalit proces stárnutí, protože jsou bohatým zdrojem lykopenu a karotenoidů. Jedná se o antioxidanty, které bojují proti volným radikálům, které poškozují buňky, včetně buněk pokožky. Vyzkoušejte granátové jablko pro zvýšenou produkci kolagenu a podívejme se na losos pro karotenoid zlepšující elasticitu, astaxanthin, který snižuje počet čar, říká místo.

Komerční ošetření

Můžete se také podívat na jednoduché postupy a komerční topické ošetření, které poskytují účinky proti stárnutí. Například chemické peelingy mohou pomoci odstranit přebytečné vrstvy mrtvé pokožky na povrchu pokožky, což dovolí čerstvé kůži prokázat pro mladistvý vzhled. Také zkuste zvlhčující produkty, dostupné všude, pro boj proti suchu. Můžete také zkusit anti-stárnutí krém, ale jejich účinnost bude záviset na účinných složkách. Při jakékoli léčbě dejte pozor na alergické reakce nebo kožní podráždění. Pokud se u Vás objeví zarudnutí, svědění nebo nepohodlí v místě aplikace, přestaňte užívat a poraďte se se svým lékařem.

Úvahy

Zvyky životního stylu povzbuzují starší pohled na kůži. Například horká voda a tvrdé mýdla mohou zbavit pokožku přírodních olejů, což povzbuzuje vaše sucho. Chcete-li napravit, použijte jemné nebo jemné mýdla a osušte je v teplé vodě. Po umytí pokožky jej nasaďte a nenechávejte ji suché. To pomáhá udržovat vlhkost. Fajčení může také narůst kůži, protože zužuje krevní cévy potřebné k posílaní vitamínů a živin, které povzbuzují zdravou, mladistvou kůži. Kouření také poškozuje kolagen a elastin a způsobuje vrásky způsobené opakujícími se pohyby obličeje.

Časté kožní poruchy

Kožní poruchy u starších dospělých osob zahrnují stres, obezitu, cukrovku, onemocnění krevních cév a nedostatek výživy podle MedlinePlus. Vaše vrásky a propadlá kůže jsou výsledkem nedostatečné produkce kolagenu a elastinu, bílkoviny, které dodávají pokožce pružnost, pevnost a pevnost. Bledost se objevuje, protože množství vašich pigmentových buněk, nazývaných melanocyty, se snižuje. Mezitím se zředěná vnější vrstva pokožky, nazývaná epidermis, dává kůže tenký vzhled, zatímco oblasti vystavené slunci vykazují nárůst pigmentu a způsobují věkové škvrny. Snížená produkce oleje je také problémem, který způsobuje suchost kůže. Poraďte se se svým lékařem, pokud máte obavy z kožních změn, může to být důsledek zdravotního stavu.