Účinky pít hodně jablečného džusu

Jablečná šťáva je nápoj obvykle spojený se zdravou výživou. Pokud však sledujete svou váhu, nejlépe byste omezili spotřebu 100 procent ovocných šťáv na jednu malou dávku denně. Pití spousty jablečného džusu a jiných ovocných šťáv může způsobit, že budete konzumovat více kalorií, než si myslíte – a tekuté kalorie, dokonce i ze zdravých nápojů, mohou vést k přírůstku hmotnosti.

Doporučení pro džusy

Jablečný džus a jiné šťávy jsou definovány Harvardskou školou veřejného zdraví jako kalorické nápoje, které dodávají některé z vašich základních živin. Šťávy, mléčné a sportovní nápoje jsou zdravější než nápoje s přidanými sladidly, které mají nominální nutriční hodnotu, jako je soda pop, energetické nápoje, oslazené konzervované a lahvové čaje a gurmánské kávové nápoje. Když pijete šálek jablečného džusu, dostanete stejné živiny, jaké byste měli, pokud byste jedli jablko, nicméně máte také asi 30 kalorií a žádné vlákniny. Pokyny týkající se stravování pro Američany 2010 naznačují, že pije ne více než 4 oz. 100 procent ovocné šťávy denně.

Výživa

Jeden 8-oz. Servírování jablečného džusu vyrobeného z koncentrátu má 110 kalorií, stejná porce lahvového nebo konzervovaného jablečného džusu má asi 120 kalorií. Jablečný džus vám dává určité živiny. Jedna porce vám dává 2 až 6 procent denní hodnoty, nebo DV, pro vitamín B-6, riboflavin, hořčík, železo a fosfor. Jablečný džus je s vysokým obsahem vitamínu C, což vám dává více než 100 procent DV. Avšak středně velké celá jablko má pouze 80 kalorií a dává vám 5 g dietních vláken, nebo 18 procent svého DV na základě 2 000 kalorie. Jablečný džus vám dává více kalorií za unci než pravidelný sycený nealkoholický nápoj, přestože máte nutriční okraj. 8-oz. Podávání cola má 100 kalorií.

Věkové obavy

Pít hodně jablečného džusu a dalších vysoce kalorických nápojů může mít za následek vaši váhu. Blogger a odborník na výživu MayoClinic.com Jennifer Nelson poukazuje na studii publikovanou v časopise American Journal of Clinical Nutrition z května 2009, která zkoumala účinky potravinových a nápojových kalorií na 800 dospělých. Studie zkoumala všechny druhy kalorických nápojů, včetně Vysoce kalorické nápoje slazené cukrem, jako jsou nealkoholické nápoje, ovocné a zeleninové šťávy, mléko a cukrem oslazený čaj a káva. Výzkumní pracovníci zaznamenali ztrátu hmotnosti o 0,5 libry u účastníků studie ve věku 6 a 18 měsíců, kdy bylo z výživy sníženo 100 nápojových kalorií – pětinásobek ztráty hmotnosti, než kdyby bylo z tuhých potravin vyřízeno 100 kalorií. Nelson vysvětluje, že vysoký obsah fruktózy v těchto sladkých nápojích může způsobit, že vaše tělo uchovává tuky, když je vypijete po dlouhou dobu.

Další upozornění

Zvýšení hmotnosti není jediným problémem, který byste mohli zažít, pokud se dostanete na sladké, vysoce kalorické nápoje, jako je soda pop a šťáva. Výsledky mezinárodní studie o makro / mikroživinách a krevním tlaku zveřejněné v únoru 2011 v čísle “Hypertenze” ukázaly, že lidé, kteří pijí nealkoholické nápoje a ovocné šťávy pravidelně, mají vyšší pravděpodobnost vysokého krevního tlaku. P. J. Skerrett, redaktor knihy Harvard Heart Letter, uvádí, že podobné studie spojují spotřebu sladkých nápojů s diabetem typu 2 a metabolickým syndromem. Tyto zdravotní komplikace se pravděpodobně vyskytují u dětí, které konzumují sladké nápoje. Voda je jediná tekutina, kterou potřebujete na hydrataci. Chcete-li, aby čistá voda byla chutnější, promíchejte tři až čtyři díly čisté vody nebo neslazené sýrové vody s jednou částí vaší oblíbené šťávy.