Bílé jizvy na zubech

Poté, co nosíte střely po celé měsíce nebo roky, očekáváte, že odhalíte bezchybný úsměv. Ale to tak vždy nevyšlo. Bílé jizvy, technicky známé jako odvápnění, jsou běžným následkem léčby ortodontickými přístroji. Naštěstí jsou skvrny z větší části vyloučeny, pokud uděláte ty správné kroky, když jsou rovnoběžky stále na zubech.

Způsobit

Bílé jizvy jsou důsledkem ztráty vápníku ze zubů. Vylučování vápníku přichází, když zubní sklovina interaguje s kyselinou. Kyselina je vedlejším produktem, který se vyskytuje, když kusy jídla visí kolem zubů po jídle v kontaktu s bakteriemi. Tato odvápnění se může objevit u každého, kdo neprovádí adekvátní zubní hygienu. Ale podle názoru dr. Herbert Hughes z Hughes Orthodontics v Alexandrii, Virginie, komentují pro rodiče Disneye sponzorované webové stránky Children Today, protože šrafování působí jako “potravní pasti”.

Identifikace

Typický vzorec odvápnění je řada křídových bílých čtverců, někdy nazývaných “efektem obrazového rámu”, který popisuje bývalou polohu závor, podle kosmetického stomatologického centra, což je praxe v Houstonu v Texasu. Bez ohledu na to, zda pacient měl závorky, je gumlinka dalším společným místem pro bílé jizvy.

Prevence / řešení

Správná ústní hygiena při nošení rovnátků vám pomůže vyhnout se bílým jizvům, podle Centra pro kosmetické stomatologie. Váš režim by měl zahrnovat kartáčování a zubání alespoň dvakrát denně, zejména po jídle. Navíc pravidelné profesionální čištění zubního lékaře nebo hygienisty je důležité podle internetových stránek Dr. Jonathana Kim, který vede zubní a ortodontickou praxi v San Jose, Texas. Kim doporučuje omezit občerstvení mezi jídly a vyhýbat se určitým potravinám, jako jsou lepkavé nebo žvýkací bonbóny.

Varování

Bílé jizvy jsou známkou toho, že byste se měli starat o zuby. Neodstráněná, odvápnění může vést k dutinám, podle kosmetického centra pro zubní kosmetiku, přičemž bílé skvrny se uvolňují před tmavými lézemi. A stejná špatná ústní hygiena, která vede k bílým jizvám, může způsobit i další problémy, včetně zánětu dásní a parodontitidy.

Léčba

Pokud zažíváte bílé jizvy v počáteční fázi, můžete je podle Centra pro kosmetické stomatologie zvrátit pomocí intenzivní rutiny ústní hygieny. Někdy jsou však značky trvalé. Vaše nejlepší volba v tomto případě, podle Children Today, by mohla být zbarvení vašich zubů tak, aby okolní oblasti odpovídaly odcizeným skvrnám.