Jaké nápoje jsou nejlepší pro rehydrating vaše tělo po cvičení?

Hodina cvičení může vést až k množství vody ztracené potu, v závislosti na typu a intenzitě vašeho tréninku a na to, jak vysoká je teplota při cvičení. Tato tekutina musí být vyměněna, aby se zabránilo dehydrataci. V mnoha případech je voda vše, co potřebujete k rehydrataci vašeho těla. Lidé, kteří cvičí více než 45 minut nebo při velmi vysokých teplotách, však mohou potřebovat nápoj obsahující elektrolyty, jako je draslík a sodík.

Čistá voda

Pít několik uncí vody každých pár minut, když cvičíte, vám pomůže zůstat hydratovaný, aniž byste vyvolali pocit slosiče v žaludku. Zaměřte se na 8 uncí za každých 10 až 20 minut cvičení a poté do půl hodiny od ukončení cvičení vypijte dalších 8 uncí vody, doporučuje článek na webových stránkách Columbia University Health Services.

Nízkotučné mléko

Pokud se účastníte vytrvalostních sportů nebo tréninků na odolnost, můžete zkusit mléko s nízkým obsahem tuku jako nápoj na rehydrataci. Podle článku, který byl publikován v časopise Journal of the International Society of Sports Nutrition v roce 2008, pomáhá zlepšovat tvorbu svalů a rehydrataci stejně jako komerčně dostupné sportovní nápoje. Vyškolení sportovci, kteří vypili čokoládové mléko jako regenerační nápoj, zvýšili aktivitu budování svalové hmoty a větší čas na vyčerpání než ti, kteří pilní sportovní nápoj na bázi sacharidů v dubnu 2012 zveřejněný ve studii “Medicína a věda ve sportu a cvičení”. Používejte nízkotučné čokoládové mléko, pokud se podílíte na cvičení, které zahrnuje nepřetržité a trvalé pohyby, jako je běh na dálku, plavání a cyklistika, protože jinak nepotřebujete extra kalorie a sacharidy.

Sportovní nápoje

Sportovní nápoje jsou nabité příznivými elektrolyty a jsou to nejlepší po dlouhých a namáhavých cvičeních. Krátké tréninky zpravidla nezpůsobí ztrátu dostatečného množství elektrolytů, aby tyto nápoje potřebovaly. Podívejte se na jeden, který nemá více než 14 gramů sacharidů a ne více než 50 kalorií v porce, doporučuje web AARP. Podívejte se na váš příjem kalorií, pokud se rozhodnete pro sportovní nápoje – můžete skončit s užíváním téměř tolik kalorií, kolik jste spálili během tréninku.

Ostatní nápoje

Pokud se vám nelíbí čistá voda, ale neúčastníte se dlouhého tréninku, ochucená voda s více než 10 kalorií na podávání 8 uncí vám může pomoci rehydratovat bez konzumace příliš mnoha kalorií. Dalším poměrně nízkokalorickým řešením je neochucená kokosová voda, která může pomoci nahradit některé elektrolyty, ale nemusí vás nutně rehydratovat lépe než voda, podle registrovaného dietitiana Sharona Dennyho v článku na internetové stránce Akademie výživy a dietetiky.