Jaké sporty používají hamstringy?

Jakýkoli sport, který závisí na pohybu a síle, využívá hamstringy k zajištění rychlosti, rychlosti a síly, avšak existuje několik sportů, kde působení hamstringového svalu – které se nachází v zadní části stehna a běží od hýždí k těsně nad kolenem – je dramatický.

Sprinting

Zatímco všichni běžci závisí na jejich hamstringingu, úspěch sprinterů závisí převážně na zdraví a síle tohoto svalu. Kostka je testována na začátku jakéhokoliv šprintského závodu kvůli výbušné síle, která je potřebná k pohonu běžec ze startovacích bloků. Sportovec musí urychlit a udržet tuto rychlost po celou dobu závodu. Sprinter vybuduje sílu ve svalnatých svalech s tréninkem na váhu a udržuje flexibilitu při protahovacích cvičeních.

Fotbal

Hráči fotbalu potřebují schopnost urychlit a dosáhnout maximální rychlosti. Také potřebují rychle měnit směry, skákat vysoko, aby zachytily průchody a absorbovaly silné hity, a pak to znovu. To znamená, že jsou závislé na zdraví a životaschopnosti jejich hamstringů. Aby se dostal k úspěchu, musí urychlit minulé zásahy a dostat se do otevřeného pole, aby udělal velké hry. Bývalý Detroit Lion Barry Sanders je uznáván jako jeden z nejnebezpečnějších záda ve fotbalové historii kvůli jeho schopnosti přerušit hru. Jeho celková síla nohy mu umožnila vyskočit z potenciálních řešení a jeho silné hamstringy mu umožnily dlouhé běhy.

Plavání

Freestyle stroke při plavání je závislé na svalovině s každým kopnutím. Hřbet svalů musí být dostatečně zahřátý, když se dostanete do bazénu, nebo se ocitnete v nebezpečí pro křeče nebo tahání. Jakmile se zahřejete a připravíte se na výcvik nebo závod v události, plavání samo o sobě napomáhá posílení svalové kosti. Mnoho atletů v jiných sportu využívá koupání k tomu, aby pomohlo zlepšit nebo posílit křehké svaly.

Basketball

Výbušné skoky, které vedou k basketbalovému dunku, zablokovanému výstřelu nebo přijíždějícímu odrazu klíčů, jsou často důsledkem síly kosení. Když basketbalisté vyskočí z jedné nohy, používají výbušný pohyb poháněný hamstringem, ale když basketbalista používá dvojcestný skok – obvykle když je hráč umístěn pod košem – čtyřkolky, glutety a Zadní svaly převzít. Hráč musí stavět sílu a pružnost v hamstringu, když provádí jeden-nožní skok, který je tak běžné, když hráč sprintuje dvůr směrem k ráfku.