Výživu 15-fazolové polévky

15-fazolová polévka je výživná směs různých luštěnin, jako je severní, pinto, velké lima, černé oko, garbanzo, baby lima, zelený hrášek, ledviny, brusinkový bílek, malá bílá, růžová fazole, Rozštěpený hrášek, čočka, námořnictvo, bílé ledviny a černou fazole. Podle Institutu Linus Pauling je příjem luštěnin spojen s nižším rizikem diabetu 2. typu a kardiovaskulárních onemocnění. Pokyny pro stravu z roku 2005 pro Američany doporučují týdenní příjem šesti porcí – nebo 3 šálky – luskovin pro lidi, kteří konzumují 2 000 kalorií denně.

Energie živiny

15-fazolová polévka je dobrým zdrojem chudé bílkoviny, která poskytuje 8 g na 1 šálek. Protein je důležitý pro budování a udržování tělesné tkáně. MayoClinic.com doporučuje luštěniny jako zdravou náhradu za maso, které má více nasycených tuků a cholesterolu. Fazole polévka obsahuje 21g sacharidů, především z škrobu a vlákniny. Sacharidy jsou důležitým zdrojem energie pro tělo, zejména pro mozek. Fazole mají nízký obsah tuku – 0,5 g – a bez cholesterolu.

Vlákno

Šálek 15-fazolové polévky je vynikajícím zdrojem vlákniny, který dodává celkem 9 g vlákniny. Lékařský institut doporučuje 25 g vlákniny pro ženy a 38 g pro muže každý den. Luštěniny obsahují rozpustné i nerozpustné vlákno. Vláknina poskytuje mnoho přínosů pro zdraví – snižuje hladinu cholesterolu a riziko kardiovaskulárních onemocnění, pomáhá při řízení hmotnosti, udržuje zdraví trávicího systému a zabraňuje zácpě.

Vitamíny

Podle USDA National Nutrient Database a FDA Daily Value charts, 15-fazolová polévka poskytuje 23 procent denní hodnoty, nebo DV, pro folát a 12 procent DV pro thiamin. Folate pomáhá tělu tvořit červené krvinky a genetický materiál uvnitř buněk a pomáhá předcházet poruchám vrozených neuronových trubek. Thiamin pomáhá tělu uvolňovat energii ze sacharidů během metabolismu a hraje zásadní roli při normálním fungování nervového systému. Fazole také obsahují malé množství vitaminu C, vitaminu B-6, cholin, vitamín K, niacin a riboflavin.

Minerály

Šálek 15-fazolové polévky je také dobrým zdrojem několika minerálů. Poskytuje 12 procent DV pro měď, 13 procent DV pro železo, 11 procent DV pro hořčík a 13 procent DV pro fosfor. Podle IOM je měď součástí metabolismu železa. Železo je součástí hemoglobinu a několika enzymů. Hořčík se používá při výrobě kostí, při výrobě bílkovin, při uvolňování energie ze skladování svalů a při regulaci tělesné teploty. Fosfor pomáhá budovat silné kosti a zuby, uvolňuje energii z tuku, bílkovin a sacharidů během metabolismu, vytváří genetický materiál, membrány buněk a enzymů a udržuje pH. Fazole také obsahují draslík, selén a zinek.

Kořenový paket

Plechovka s polévkovou polévkou nebo polévkou z balíčku může obsahovat hydrolyzovanou sójovou bílkovinu, maltodextrin, sůl, umělé příchutě – včetně umělé kouřové příchutě a oxid křemičitý – činidlo zabraňující tvorbě pěny. Koření podstatně neprispievá k obsahu živin v polévce, s výjimkou sodíku.

Chcete-li snížit obsah sodíku, chuťovou fazolovou polévku s bylinami a kořením – bazalkou, oreganem, tymiánem, bobkovými listy, čerstvou petrželkou nebo koriandrem, chilli, cibulí nebo česnekovým práškem nebo vločkami z červeného pepře. Přidejte chuť a živiny přidáním různých druhů zeleniny, jako je cibule, česnek, celer, mrkev, paprika, rajčata a špenát. Lemonová šťáva nebo červené víno nebo jablečný ocet mohou také přidat chuť.

Návrhy na vaření