Bílé a tmavé kruhy na kůži

Bílý nebo tmavý kruh na kůži může znamenat zdravotní stav nebo vůbec nic. Když si všimnete vzhledu nové pigmentace, o které se domníváte, že by mohla být rakovina kůže, navštivte dermatologa. Kromě toho by měli pacienti se zvýšeným rizikovým faktorem rakoviny kůže také hledat konzultaci s dermatologem při prvním výskytu jakékoli kožní abnormality.

Identifikace halo molu

Molo s bílým kruhem kolem něj se nazývá halo mole nebo halo naevus a běžně se vyskytuje u dětí nebo mladých dospělých. Halo můry se rozvíjejí a pronásledují ve čtyřech fázích. V prvním stupni bílá halo obklopuje krtek, následovaný středovým molem, který se stává růžovějším barvou, méně pigmentovaným nebo vybledlým. Během třetí etapy očekávejte, že bílý kruh depigmentace přetrvává. Nakonec se bílý kruh vrátí do normální barvy.

Příčiny Halo Moles

Vaše tělo vyrábí halo krtka jako součást autoimunitního procesu k zničení stávajícího krtka. Když rozpoznáte pigmentaci stávajícího krtka jako abnormální, vaše tělo pošle bílým krvinkám, aby zaútočily na krtek. Reakce umožňující tělu rozbít pigmentaci krtka ovlivňuje pigment normální pokožky, která ho obklopuje. Toto představuje jako bílý kruh.

Melanom

Tmavý kruh na kůži a zřídka halo krtek může naznačovat melanom. Melanom představuje nejtěžší typ rakoviny kůže. Ranní stadia melanomu jsou charakterizovány tmavě pigmentovaným kruhem rostoucím v horních vrstvách kůže bez vzniku uzlů. Toto období radiálního růstu může trvat měsíce nebo roky. Pokud si myslíte, že tmavý kruh na kůži je melanom, okamžitě kontaktujte svého zdravotnického pracovníka, neboť včasná léčba může snížit zdravotní rizika.

Nadpřirozené bradavky

Tmavý kruh, který se objeví na kůži v oblasti mezi podpaží a slabinou, může být nadpočetnou bradavkou. Vzhled malého, neformátovaného “třetího bradavku” je poměrně častý podle zdravotnického centra Univerzity v Marylandu a je také znám jako polymastia, polyetylén a pomocné bradavky.

Tinea

Tinea je houbová infekce, která se projevuje jako tmavě červený prsten na kůži. Tento stav pokožky se také nazývá kožní onemocnění, protože kruh vypadá jako tenký šnek ležící těsně pod kůží. Počínaje malým kruhem o velikosti hrášku se kruh rozšiřuje do většího kruhu, pokud je ponechán nezpracovaný. Tinea se může objevit na hlavě, pažích, nohou nebo hrudníku.