Co může kouření udělat po 40 letech?

Podle amerického sdružení Heart Association 24,8 milionu Američanů kouří cigarety, což je zvyk, který způsobuje více než 440 000 zemřelých 2,4 milionů ročně nebo více než 18 procent ročních úmrtí v zemi. AHA uvádí cigarety jako hlavní příčinu úmrtí, která lze předejít v zemi. Kouření cigaret po dlouhou dobu může způsobit onemocnění srdce, cévní mozkovou příhodu, kardiovaskulární onemocnění, rakovinu plic, rakovinu žaludku a mnoho dalších zdravotních problémů.

Rakovina plic

4 000 chemikálií obsažených v cigaretách drasticky zvyšuje riziko vzniku rakoviny plic. Ze šedesáti z 4 000 chemikálií bylo dokumentováno, že způsobují rakovinu. Podle Mayo Clinic kouření cigaret způsobuje 87 procent všech úmrtí na rakovinu plic ve Spojených státech. Čím déle kouříte a čím častěji kouříte, tím větší je riziko vzniku rakoviny.

Kardiovaskulární onemocnění

Podle Centra pro kontrolu nemoci může kouření způsobit koronární onemocnění srdce, což je hlavní příčina smrti ve Spojených státech. Kuřáci mají dvě až čtyřnásobně vyšší pravděpodobnost vzniku koronárních onemocnění srdce než nefajčiari. Kouření cigaret samotné může způsobit kardiovaskulární onemocnění, ale v kombinaci s dalšími zdravotními problémy, jako je vysoký krevní tlak, nedostatek cvičení a obezita, může být škodlivé Vaše šance na vyloučení kardiovaskulárních onemocnění. Protože cigarety jsou hlavní příčinou zabránění infarktu, snížíte riziko tím, že ukončíte léčbu. Škody způsobené dlouhodobým kouřením však nelze vymazat.

Další efekty

Kromě toho, že způsobuje rakovinu a problémy se srdcem, kouření cigaret po dlouhou dobu může způsobit těžké dýchání, snížení energie a zvýšení účinků jiných zdravotních problémů, jako je astma, bronchitida nebo pneumonie. CDC odhaduje, že dlouhodobé dospělé kuřáky ztrácejí mezi 13,2 a 14,5 rokem života kvůli kouření.

Vzhled

Kromě vnitřních nemocí, které kouření může způsobit, může mít také negativní vliv na váš fyzický vzhled. Fajčení může urychlit proces stárnutí a způsobit předčasné vrásky. Cigarety potlačují průtok krve do pokožky, což zabraňuje tomu, aby pokožka dostala životně důležité živiny, aby vypadala zdravě. Přestože účinky na kůži mohou být pomalé, mohou se vytvářet vrásky po pouhých 10 letech kouření.

Ukončete

Navzdory dlouhodobému poškození kouření mohou i lidé, kteří kouřili celý svůj život, mohou výrazně zlepšit své šance na delší a zdravější život tím, že přestanou. Existuje mnoho způsobů, jak se přestat kouřit, ale prvním krokem je rozhodnout se přestat kouřit, říká American Heart Association.