Kvasnice a akné

Akné je stav kůže, který se projevuje jako červené otoky a hrbolky zvané pupínky. Klinika Mayo vysvětluje, že je běžně léčena chemickými látkami, jako je benzoylperoxid, síra, kyselina mléčná, resorcinol nebo kyselina salicylová. Nicméně, tam jsou také některé přírodní opravné prostředky, které mohou snížit nebo odstranit akné bez použití tvrdých produktů. Podle Mayo kliniky, studie ukázaly, že pivovarské kvasnice může být účinná léčba akné. Nemusí to fungovat pro všechny, ale může pomoci některým trpícím akné, kteří dávají přednost přírodním optikám nejprve.

Příčiny

Akné je výsledkem tří hlavních faktorů, uvádí Mayo Clinic. Mrtvé kožní buňky nejsou řádně propuštěny, což dráždí vlasové folikuly. To se spojí s vylučováním příliš velkého množství oleje a nadbytkem bakterií, které způsobují pupínky. Akné obvykle vyrůstá na obličej av jiných oblastech s množstvím olejových žláz, jako je krk a ramena.

Prevalence

Teenageři jsou nejčastěji náchylní k akné kvůli hormonálním změnám, ke kterým dochází během dospívání, ale dospělí to také mohou dostat. Ženy jsou obzvláště náchylné kvůli hormonálním tahům způsobeným menstruačním cyklem nebo těhotenstvím. Kvasinky mohou být používány jako léčba každým, kdo trpí akné, bez ohledu na věk nebo pohlaví.

Funkce

Pivovarské kvasnice ošetřují akné tím, že zabíjejí přebytečné bakterie, stejně jako podporou produkce bílých krvinek, vysvětluje vzdělávací místo acnetalks.com. Tyto extra bílé krvinky mohou bojovat proti infekci vlasových folikulů. Pivovarské kvasnice jsou také bohaté na živiny, jako je riboflavin, vitamín B12, kyselina pantothenová a biotin, což může být také přínosné. Bude bojovat proti současným výskytem akné a předcházet vzniku akné v budoucnu.

Použití

Health911.com doporučuje používat pivovarské droždí k boji proti akné tím, že užívá dvě čajové lžičky denně. Alternativně může být po každém jídle odebráno jedno pivovarské kvasinkové tablety. Tato léčba by měla být doprovázena udržováním čisté pokožky, aby se doplnila přínos kvasinek tím, že se co nejvíce sníží růst ropy a bakterií.

Varování

Acnetalks.com varuje, že pivovarské droždí mohou mít u některých lidí nepříjemné a potenciálně nebezpečné vedlejší účinky. Malé účinky zahrnují bolesti hlavy, nadýmání a přebytečný plyn. Lidé s alergiemi mohou vyrážet v vyrážce a jejich kůže může bobtnat a cítit svědí. Silné alergie mohou způsobit problémy s dýcháním a mohou vyžadovat lékařskou pomoc.