Nejlepší deodoranty pro mladistvé

Jak vaše dítě dělá přechod od dítěte k dospívajícímu, pravděpodobně si všimnete rozdílů ve věci, jako je vývoj těla, nálada a dokonce i hlas. Jedním z nejzřetelnějších rozdílů může být, bohužel, tělesný zápach. Dospělé roky jsou ideálním časem, kdy začnete nosit ochranu proti podpaží od pocení a zápachu, ale diskuse může vyžadovat citlivost vůči vašemu teenovu měnícímu se tělu. Nakonec je nejlepším deodorantem ten, který může vaše dospívající nosit s důvěrou.

Věk a puberta

Každý dospívající je jiný, takže nebudete moci přesně určit, kdy dospívající vstoupí do puberty a začne zažívat vše, co přichází s těmito změnami. Přesto může být těžké chybět tělesný zápach – je to jeden z prvních příznaků puberty a je to často patrné, konstatují odborníci na vývoj dítěte na internetové stránce Kids Health. Tepové potní žlázy jsou vyvolány přílivem hormonů a začínají produkovat více vlhkosti, což může vést k kyselému zápachu pálení.

Deodorant versus antiperspirant

Pokud jde o možnosti podpaží, dospívající si může vybrat ze dvou velmi odlišných typů výrobků. Deodoranty zakrývají vůni a nezastaví pot. Mohly by být lepší pro dospívajícího, který netírá moc, ale je stále sebevědomý o zápachu v podpaží. Pokud je váš dospívající také znepokojen potem, podívejte se na deodorant, který obsahuje také antiperspirant, což je produkt, který skutečně zastavuje potní žlázy před produkcí vlhkosti, doporučuje Selene Yeagerová, autorka knihy “Co je to s mým tělem ?: Kniha dívek Odpovědí na růst, dobrý vzhled a pocit skvělosti. ”

Značky, vzorce a vůně

Vraťte se do deodorantové uličky nějaké drogerie a vy a vaše dospívající byste mohli být ohromeni pouhým množstvím dostupných možností. Protože chemie těla se liší od člověka k člověku, vůně, která funguje dobře na jednom dospívajícím, nemusí být na druhém mocná. Nakonec by zkušební a chyba mohla být nejlepším způsobem, jak experimentovat s různými vůněmi a vzorci. Zkuste si koupit zkušební a vzorkové velikosti různých produktů, které vaše dospívající chce testovat a pak si koupit plné velikosti těch, které vaše dospívající líbí nejlépe.

Podporovat používání

Samozřejmě, nejlepší typ deodorantu je ten, který pomáhá vašemu dospívajícímu cítit sebevědomí. To znamená, že vlastně nosíte výrobek. Mluvit se svým dospívajícím o tělesném zápachu může být trapné, tak se k němu náhodně obrátit. Dejte mu vědět, že je asi čas začít s deodoranty a nabídnout mu nákup, než ho budete instruovat, jak ho používat. Například antiperspirant by měl být aplikován v noci, bere na vědomí webovou stránku Mayo Clinic. Deodorant lze aplikovat a znovu aplikovat podle potřeby. Možná budete muset mu připomínat, aby ho každou chvíli používal, ale mělo by to být zlepšení, které pomáhá vašemu dospívajícímu cítit méně sebevědomí o svém měnícím se těle.