Nejlepší přídavky na anémiu

Anémie se vyskytuje, když vaše tělo postrádá dostatečný objem zdravých červených krvinek. Pokud máte anémiu, nemáte dostatečné množství hemoglobinu – bílkoviny nesoucí kyslík v červených krvinkách. Anémie má mnoho možných příčin. Množství doplňků může léčit vaši anemii, ale doporučujeme konzultovat s lékařem, než začnete užívat jakékoli doplňky stravy.

Mezi několika typy anémie patří anémie s nedostatkem železa, anémie s nedostatečností vitamínů, anémie chronických onemocnění, aplastická anémie, hemolytická anemie a srpkovitá anémie. Mezi možné příčiny anémie patří chronické onemocnění, špatná strava, selhání ledvin, ztráta krve a určité léky. Pokud máte anémiu, pravděpodobně budete mít pocit chladu, únavy a slabosti. Můžete také zaznamenat dechové bolesti, bolesti hlavy, závratě a rychlý srdeční tep.

Užitečné doplňky k anémii zahrnují jak bylinné, tak i nonherbalové doplňky stravy. Podle lékařského centra Univerzity v Marylandu se ukázalo, že některé doplňky vykazují určitý stupeň účinnosti při léčbě anémie, včetně astragalus, mědi, dong quai, železa, spiruliny, bodnutí kopřivy a vitaminů B-2, B-12 a E. Další užitečné doplňky Pro tento zdravotní stav patří surový extrakt z jater, kyselina listová a biotin, pivovarské kvasnice, pastýřská kabelka a borůvka. Může být zapotřebí více výzkumu účinnosti těchto doplňků, aby bylo možné ověřit jejich použití při léčbě anémie.

Shepherdova kabelka je běžně používaným doplňkem při léčbě anémie. Ve své knize “Bylinná medicína ze srdce Země” naturopatický lékař Sharol Tilgner hlásí, že pastýřská kabelka stimuluje ledviny, zastavuje krvácení spojené s fibroidními nádory a pomáhá zastavit pasivní krvácení v jiných orgánech. Letecká bylina v plodném stavu rostliny se používá v doplňcích stravy. Vzhledem k tomu, že tento přípravek je stimulant dělohy, měli byste se ho vyhnout, pokud jste těhotná.

Anémie je vážný zdravotní problém, který může vést k různým zdravotním komplikacím, včetně snížení hladiny kyslíku v klíčových orgánech, jako je vaše srdce. Anémie může vést k infarktu, pokud není léčena vhodným způsobem. Vzhledem k mnoha možným příčinám anémie byste měli navštívit profesionálního poskytovatele zdravotní péče, pokud vyvinete charakteristické příznaky anémie. Váš lékař vám může poradit o nejvhodnějších terapiích.

Identifikace

Užitečné doplňky

Běžně používaný dodatek

Varování