Olivy a ořechy pomáhají snížit břišní tuk?

Těleso břicha může viset nad pasem a dá vám vrchní účinek “muffin”, když si vezmeš svůj oblíbený kalhoty. Rozšiřující se pás nemusí být jen nevzhledný – může také zvýšit riziko srdečních onemocnění, mrtvice, cukrovky a některých druhů rakoviny. Přestože potírání tuku při konzumaci tuku zní kontraproduktivně, dieta ve středomořském stylu plná tuků, jako je olivový olej a ořechy, může snižovat riziko srdečních onemocnění a pomáhá vám bojovat s břichem.

Význam

Chcete-li přijít o bříšný tuk, časopis Fitness doporučuje získat z tuku 25 až 30 procent vašich denních kalorií – zejména mononenasycené tuky, jako jsou oleje z kanolů, mandle, kešu, arašídy, olivové oleje a olivy, avokádo, sezamová semínka a arašídové máslo. Tato strategie spolu se zdravou stravou plnou ovoce, zeleniny, celozrnných produktů, nízkotučných mléčných výrobků a chudých bílkovin a pravidelného cvičení vám pomůže omezit břišní tuk.

Výhody

Kromě přídavku tuku, mononenasycené tuky zlepšují absorpci vitaminů A, D a E a hrají zásadní roli při udržování zdravého nervového systému. Podle Harvardské školy veřejného zdraví také zlepšují krevní oběh, stabilizují srdeční rytmy a snižují krevní tlak.

Prevence / řešení

Jedení každé tři hodiny – včetně malého podílu zdravých tuků s každým jídlem – vám pomůže uspokojit “tučný zub”, který magazín Fitness naznačuje, že by mohl být viníkem za nějaký nárůst tělesné hmotnosti některých lidí. Místo snacking na tučné pochoutky, jako je zmrzlina, čokoláda a bramborové lupínky, patří 1 oz. Z mandlí, ¼ šálku nakrájených vlašských ořechů, ¼ kalifornského avokáda nebo 1 polévkové lžíce. Olivového oleje ve vašem jídle a občerstvení.

Mylné představy

Jednoduché přidání několika oliv a ořechů do vysokokalorické stravy plné tučného masa a sýrů, smažených jídel a dalších nezdravých jídel vám nepomůže zhubnout. Chcete-li zhubnout, budete muset nahradit špatné tuky, jako jsou trans-tuky nacházející se v smažených pokrmech a nasycené tuky z červeného masa a mléčných výrobků s plnotučným obsahem, se zdravými mononenasycenými tuky. MayoClinic.com naznačuje, že břišní tuk reaguje dobře na tyto druhy dietních změn, zejména pokud je používán ve spojení s pravidelným cvičebním plánem.

Expertní přehled

Ačkoli rychlá oprava pro ztrátu váhy zní atraktivní, Jennifer K. Nelson, MS, RD, LD z MayoClinic.com vysvětluje, že žádný vysoce kvalitní vědecký výzkum dokazuje, že diety založené na spotřebě mononenasycených tuků, jako je “Flat Belly Diet , “Pracují lépe než jiné dobře vyvážené diety s omezeným příjmem kalorií. Zdravé tuky, jako jsou olivy a ořechy, mohou být zdravou součástí vašeho dietního plánu, ale také musíte sledovat vaši celkovou spotřebu kalorií a zahrnout cvičení do směsi.