Proč dostanu svalové křeče poté, co jsem jesla banány?

Banány jsou obvykle doporučovány jako způsob, jak předcházet svalovým křečemi a nejsou typicky považovány za příčinu. Pokud po kojení snášíte svalové křeče, možná budete chtít zvážit, co jste v této době dělávali, abyste zjistili, zda existuje další potenciální příčina. Mluvte se svým lékařem, pokud trpíte nevysvětlitelnými svalovými křečemi.

Elektrolyty a křeče

Jedním z možných důvodů pro svalové křeče je nerovnováha elektrolytů, mezi něž patří sodík, draslík, hořčík a vápník. K tomu dochází někdy, když se dehydratujete kvůli dlouhému cvičení, aniž byste museli pít dostatek tekutin nebo cvičit za velmi horkého počasí. Nedostatek draslíku může někdy vyvolat svalové křeče. Každý banán, který jíte, obsahuje asi 422 miligramů draslíku, což je 12 procent denní hodnoty. Poskytuje také stopové množství vápníku a malé množství hořčíku. Malý banán vám dává 10 procent DV a velký banán má 14 procent DV pro draslík.

Banány a křeče

Zatímco konzumace banánů vám může pomoci udržet hladinu draslíku a omezit riziko svalových křečí, není pravděpodobné, že by byly užitečné pro léčbu těchto křečí, jakmile je získáte. Studie zveřejněná v časopise Journal of Athletic Training v roce 2012 poznamenala, že konzumace jedné až dvou porcí banánů nezvýšila hladinu draslíku dostatečně rychle nebo dostatečně rychle k léčbě svalových křečí spojených s cvičením.

Další potenciální příčiny

Nedostatek tekutin je nejpravděpodobnějším důvodem pro křeče během cvičení, uvádí MedlinePlus. Mohou být také způsobeny zraněným nebo nadměrným užíváním svalů, léky, menstruace, hypotyreóza, alkoholismus, selhání ledvin nebo těhotenství. Pokud vaše křeče trvají dlouhou dobu, objevují se opakovaně, neztraťujte s protahováním nebo jsou těžké, měli byste se obrátit na svého lékaře.

Alternativy k banánům

Pokud máte špatnou reakci na banány, můžete získat draslík ze široké škály dalších potravin. Šálek netučného mléka nebo jogurtu, 3 oz. Ryby nebo kuřecího masa, středně pečený brambor, velký sladký brambor nebo rajčata, 1/2 šálku zimního squashu nebo špenátu, 3/4 šálku pomerančového džusu, tři meruňky nebo šálek Z cantalupu poskytnou více než 300 miligramů draslíku, což z nich činí zvláště dobré zdroje tohoto minerálu. Červené maso, brokolice, řepa, hrach, jablka, pomeranče, jahody a broskve také poskytují mírné množství draslíku.