Rozdíly mezi glutamátem a glutamatem

Ačkoli mají podobné názvy, glutamát monosodný nebo MSG a lepek jsou odlišné látky. Mnoho lidí má citlivost na MSG a mnoho dalších je citlivá na lepek. Někteří lidé jsou oba citliví a jiní nemají žádnou citlivost. Pochopení rozdílů mezi těmito dvěma látkami je zásadní pro vyloučení potravin, které by mohly vyvolat reakci.

Glutaman sodný

Glutamát monosodný je sůl kyseliny glutamové, která je jednou z nejobvyklejších aminokyselin. Přirozeně se vyskytuje v některých potravinách, ale často se používá jako zesilovač chuti. Produkuje chuť, kterou nelze snadno dodat jinými zesilovači chuti. Často je zodpovědný za “umami” nebo s pikantní chuť v připravených potravinách.

Citlivost MSG

MSG má pověst způsobující mnoho špatných účinků, jako jsou bolesti hlavy, zadržování vody, sucho v ústech a proplachování. Vzhledem k tomu, že se běžně používá v čínských potravinách, vnímaný účinek MSG byl nazýván “syndromem čínské restaurace”. V článku publikovaném v říjnu roku 2006 v časopise “Journal of the American Academy of Nurse Practitioners” výzkumníci provedli meta Analýza studií prováděných během 40 let o účincích MSG. Studie nevykazovaly žádné důkazy o syndromu čínského jídla. Navzdory tomu je každý jednotlivec jiný. Pokud máte pocit, že jste vyčerpaný nebo dostal bolení hlavy po konzumaci čínského jídla nebo jiného jídla, které obsahuje MSG, můžete mít citlivost.

Co je gluten

Gluten je bílkovina, která se vyskytuje u pšenice, ječmene a žita. Gluten je zodpovědný za pružnost, vzrůstající vlastnosti a žvýkání pečiva. Takže zatímco MSG je prostředek zvyšující chuť na bázi soli, gluten je bílkovina, která vede ke specifické struktuře pšenice, ječmene a žito.

Citlivost na gluten

Zatímco pro citlivost MSG neexistuje jednoznačná shoda, existence citlivosti na lepek je dobře zdokumentovaná. Citlivost na gluten se pohybuje od těžké intolerance ve formě celiakie až po mírnou citlivost. Příznaky citlivosti na lepek mohou být přítomny v nepřítomnosti celiakie. Mezi tyto příznaky patří bolesti hlavy, nadýmání žaludku a únava.

Je zřejmé, že zatímco MSG a lepek jsou různé látky, jestliže jste citliví na jednu nebo obě z nich, můžete mít stejné příznaky. Jedním ze způsobů, jak zjistit, zda máte citlivost k jídlu, je vyhnout se tomu po dobu dvou týdnů. Pokud se vaše příznaky uklidní, pravděpodobně budete mít citlivost na toto jídlo. Pokud máte podezření, že máte závažnější reakci, jako je celiakie, zeptejte se svého lékaře.

Rozdíly mezi MSG a glutenem