Tipy na užívání pilulky z jablečného octa

Jablečný ocet může být běžným předmětem pro domácnost, ale používá se také v řadě domácích prostředků. Byly provedeny pouze omezené výzkumy týkající se přínosu jablečného octa a dokonce i méně na pilulkách z octa. Zatímco jablečný jablečný ocot vám může pomoci zvládat určité zdravotní stavy, ocotové pilulky mohou představovat riziko pro vaše zdraví.

Živiny jablečného octa

Jablečný jablečný ocet obsahuje mnoho živin, které mohou zlepšit vaše zdraví. Podle “Tajemství snížení hladiny cholesterolu s výživou a přírodních doplňků, bezpečně” od Art Dash, Ph.D., můžete obvykle najít antioxidanty, aminokyseliny, vlákniny a enzymy v octě. Ještě více živin se vyskytuje v surových nebo organických odrůdách, které nebyly filtrovány ani pasterizovány, podle “Dr. Amberly Earl Mindell’s Apple Jablečný ocot”, Earl Mindell, M.D.

Potenciální přínosy pro zdraví

Jablečné jablečné pilulky mohou poskytnout zdravotní přínos lidem, kteří je pravidelně užívají. Podle studie publikované v časopise Journal of Agricultural and Food Chemistry v roce 2011 bylo prokázáno, že jablečný jablečný ocet snižuje hladinu triglyceridů a špatného cholesterolu u laboratorních zvířat. Samozřejmě, tyto výsledky musí být stále testovány na osobách, aby ověřily výsledky, ale práce jsou slibné. Podobně Earl Mindell, M.D., poznamenává, že jablečný jablečný ocet pomáhá zmírnit zažívací potíže, jako je syndrom dráždivého střeva a pálení žáhy.

Dávkování a varování

Spotřebu tekutého octa je obecně neškodný, zvláště pokud je zředěn vodou. Avšak pilulky z jablečného octa by mohly způsobit značné zdravotní problémy. Podle Arkansaské univerzity mnoho doplňků z jablečného octa, které jsou uvedeny na příkladech, označuje dávky v rozmezí 300 miligramů denně až 500 miligramů třikrát denně. Nicméně mnoho značek, které byly testovány v laboratoři, obsahovalo různé množství kyseliny octové, než je uvedeno na obalu. To by mohlo vést k přílišnému požití, spálení krku nebo vředu.

Potenciální vedlejší účinky

Jablečný jablečný ocot jako kapalný a ve formě pilulky může způsobit řadu vedlejších účinků. Podle Columbia University se můžete setkat s podrážděním krku a erozí zubní skloviny. Dále jsou možné interakce s léky, zejména pokud užíváte inzulin nebo diuretika.