Vegetariánská jídla na týden

Vegetariánská strava vám pomůže chránit vás před srdečními chorobami, cukrovkou a mrtvicí, podle výzkumu publikovaného v roce 2011 v oblasti “Diabetes Care”, může také snížit vaše riziko některých typů rakoviny, uvádí americká rakovinová společnost. Ať už jste se rozhodli vstoupit do vegetariánských řad za dobro, nebo chcete jen týden vyzkoušet režim, můžete se cítit zaníceni tím, že vyměníte maso za každé jídlo. Ale s množstvím dobrých rostlinných potravin na výběr, můžete najít, že vegetarián je chutná volba, stejně jako zdravá.

Možnosti snídaně

Vegetariánská ranní jídla jsou rychlé. Otočte své volby mezi obyčejným řeckým jogurtem s ovocem, ovesnou řízenou ovesnou kaší posypanou nakrájenými vlašskými ořechy, veganskými omelety z vajec nebo tofu nebo celozrnným toastem pokrytým mandlovým nebo kešu. Ve dnech, kdy jste ve spěchu, vaříme vroucí vajíčka v noci předtím, než se chystáte a jdete, nebo si zahrajete zelenou lahůdku, která vás vezme do práce.

Polední jídla

Můžete si vychutnat několik dní rozmanitosti s vaším poledním jídlem, pokud z něj uděláte zdravý salát. Začněte se základnou směsných zelených rostlin a nakrájené zeleniny – každodenně promíchejte a smažte – a přidávejte rotující zdroje rostlinných bílkovin, jako je například tempeh jeden den, seitan další, černé fazole následující den a cizrna uzavřít týden. Mezi další dobré možnosti oběda patří hummus s celozrnnou pita a zeleninou, salát z quinoa s vlašskými ořechy a brusinkami nebo zbytky z vegetariánské večeře před večerem.

Co je k večeři?

Vegetariánské večeře vám umožňují být opravdu kreativní. Grilované špíz z marinovaného tofu a zeleniny a podáváme s hnědou rýží. Vytvořte hrnec toskánské fazolové polévky s kalem, který bude trvat dvě noci. Nakrájejte své oblíbené vegetariány a houby a rozmíchněte je s tofu, dokončete pokrm tuřicovou omáčkou a sezamovým olejem. Podáváme černé boby s fazolemi na straně guacamole. Pečeme falafel a vezměte si ho do kapes na pita s tahinovým dresinkem, rajčaty a římským salátem nebo klíčky. Smažte chilli s rozmačknutým tempem a různými fazolemi a podávávejte kukuřičný chléb.

Úvahy

Vegetariáni někdy dělají chybu, že zvyšují svůj příjem sýrů a sacharidů, když maskují ze stravy. Slepice s celými potravinami spíše než zpracované potravinářské výrobky, které dodávají sodíku, cukru a tuku do vaší stravy. Ujistěte se, že máte s každým jídlem dostatečné množství bílkovin a vlákniny, které vám pomohou uspokojit. Vegetariánské potraviny bohaté na bílkoviny zahrnují sóju, fazole a luštěniny, ořechy, semena a celá zrna, jako je quinoa. Vlákno je ve většině druhů ovoce a zeleniny – ovoce, ovesné otruby, fazole a celozrnné obiloviny jsou zvláště dobrými zdroji této živiny.