Vitamín c v jablkách

Jedno jablko denně nesmí držet žádné lékaře, ale jablka jsou velmi výživná. Jsou vysoce vlákniny, důležité pro zdraví trávicího ústrojí, a bór, který podporuje růst kostí. Jablka jsou také bohatými zdroji fytochemikálií, antioxidanty nalezené v rostlinách, ovoci a zelenině. Poskytují také zdravou dávku vitamínu C.

Jedno jablko poskytuje zhruba 10 procent denní doporučené dávky vitamínu C. Surové jablko o hmotnosti 138 gramů s kůží poskytuje 6,3 miligramů vitaminu C nebo kyseliny askorbové, ale ne všechna jablka poskytují stejné množství vitamínu C. Vědci si uvědomují, To již v roce 1938, jak je uvedeno v publikaci Ulster Medical Journal napsané Robertem Haddenem. V tomto článku dr. Hadden vášnivě argumentoval tím, že jablka jsou vynikajícím zdrojem vitamínu C s tvrzením: “Jablka nejsou běžně připisována s velmi významným obsahem vitamínu C.” Dr. Hadden dále rozkládá obsah vitaminu C Populární jablka dne včetně Jonathon, King Edward a Baldwin jablka.

Když nakrájíte jablko, enzymy způsobují oxidační hnědnutí. Toto hnědnutí vede k ztrátě vitaminu C v jablku. Můžete zabránit tomuto nevzhlednému zbarvení během konzervace přidáním vitamínu C v chemické formě kyseliny askorbové. Namočte plátky jablek do roztoku vody a drcených tablet s obsahem vitamínu C, aby se zpomalila ztráta hnědnutí a ztráta kyseliny askorbové.

Jezte jablkovou slupku, jelikož obsahuje značnou část vitaminu C uvnitř jablka. Vitamin C je ve vodě rozpustný vitamín. Vitamin C je důležitý při vývoji kolagenu ve vašich kostech, svalů, chrupavkách a krevních cévách. Kyselina askorbová také pomáhá při trávení železa. Vědci nesouhlasí s účinností používání vitamínu C v boji s nachlazeními a někteří tvrdí, že to pomůže jen předcházet a léčit zima, pokud máte nízké hladiny vitamínu, jak začal MedlinePlus.com. Vitamín C je široce používán při léčbě kurděje, ale lékaři by používali připravené formy kyseliny askorbové při konzumaci jablek.

Není známo žádné riziko pro získání vitamínu C po konzumaci jablek, protože množství vitaminů obsažených v potravinách je relativně nízké. Konzumujte denní doporučené množství vitaminu C v potravinách, které jíte, aby se předešlo nežádoucím účinkům na zdraví způsobeným vysokými dávkami vitaminu C, včetně ledvinových kamenů, průjem, gastritidy a nauzey. Můžete se také vyhnout vedlejším účinkům, které někdy zaznamenávají ti, kteří užívají doplňky vitaminu C. Mezi tyto nežádoucí účinky patří nevolnost, zvracení, pálení žáhy, břišní křeče a bolesti hlavy.

Obsah

Oxidační hnědnutí

Výhody

Rizika