Zinek pro špatný dech (halitóza)

Špatný dech, známý také jako halitóza, může být trapným sociálním problémem. Můžete mít špatný dech, aniž byste o tom věděli, takže správná péče o dentální hygienu v kombinaci s výrobky obsahujícími zinek je klíčem k zajištění čerstvého dechu.

Primární příčina

Perorální bakterie se vážou na povrchové proteiny a metabolizují částice proteinu na sírový plyn. Síra je organická sloučenina, která je často identifikována svou vůní zhnitých vajec. Tyto sírové plyny dávají váš dech nepříjemný zápach. Zinkovy ionty snižují koncentraci sírových plynů.

Zvýšená halitóza

Gram-negativní anaerobní bakterie, která žije na všech ústních plochách, je hlavní příčinou špatného dechu, podle Twinbrook Dental Center. Některé položky, které konzumujete, mohou způsobit dočasný špatný dech, například česnek, cibule, sardinky, kávu a alkohol. Infekce dutin nebo krku může také vést k špatnému dechu. Dehydratace nebo celková sucho v ústech může zhoršit váš dech.

Výrobky zinku

Podle kvality stomatologie je oplachování přes ústní vodu podobný oplachu čistou vodou, pokud ústní voda neobsahuje chlorid zinečnatý. Ústní vody jsou pouze dočasným řešením špatného dechu a bez chloridu zinečnatého ústní voda pouze maskuje špatný zápach. Pokud je chlorid zinečnatý kombinován s iononem, aroma, plaketa a pachy se odstraňují z úst po delší dobu. Jiné dočasné zakrývání dýchání jsou mincovny, kapky, spreje, pastilky a žvýkačky. Zkontrolovat přísady zinku, abyste dosáhli co nejúčinnějšího zakrytí dechu.

Zinkový efekt

Namísto bakterií, které se vázaly na povrchové bílkoviny a uvolňovaly sírové plyny, dostupné ionty zinku se vážou na bílkovinné receptory, což znemožňuje vznik nové sírové plyny. Technologie zinkových iontů nabízí dlouhodobé řešení pro špatný dech.

Další prevence / řešení

Chraňte zuby nejméně dvakrát denně. Nádobu a důkladně opláchněte ústní vodou obsahujícím zinek. Nechte své zuby vyšetřovat na zubní kaz a nechte je profesionálně čistit pravidelně, radí American Dental Association. Pokud jsou nalezeny dutiny, nechte je naplnit co nejdříve, protože zubní kaz může způsobit špatný dech. Jezte na vyváženou stravu, která se skládá z ovoce, zeleniny, libového masa, celozrnných a mléčných výrobků, a zároveň omezte množství sladkostí a kyselých nápojů.