Co je považováno za aerobiku?

Aerobní cvičení přicházejí v mnoha formách, včetně chůze, joggingu, plavání, jízdě na kole a tance. Pokud provádíte aktivitu po dobu 15 až 20 minut při zachování tepové frekvence, která činí 60 až 80 procent maximální srdeční frekvence, považuje se to za aerobní činnost. Aerobní aktivity poskytují mnoho výhod, jako je zlepšení kardiovaskulárního zdraví a zlepšená vytrvalost.

Aerobic Vs. Anaerobní

Dlouhodobé činnosti s nízkou intenzitou jsou známé jako aerobní cvičení, zatímco krátkodobé aktivity s vysokou intenzitou jsou známé jako anaerobní cvičení. Příklady anaerobních cvičení zahrnují sprinting, raketbal, fotbal a vzpírání. Aerobní prostředky se vzduchem nebo kyslíkem. Dobrým způsobem, jak zjistit, zda je vaše cvičení aerobní nebo anaerobní, je vaše dýchání. Během aerobních aktivit byste měli být schopni pokračovat v krátkém rozhovoru při zapojení do aktivity. Anaerobní aktivity, na druhou stranu, budete mít obrat za vzduch, pokud se pokusíte mluvit. Máte také větší pravděpodobnost, že se po anaerobní činnosti objeví bolest svalů a únavy, než jste po aerobním cvičení.

Výhody aerobiku

Aerobní činnost ovlivňuje vaše plíce a srdce a zlepšuje schopnost srdce používat kyslík. Tento druh cvičení, při partnerství se zdravou výživou a silovým tréninkem, vám pomůže získat kontrolu nad obsahem tuku v těle. Také zvýšíte odolnost vůči únavě a budete se cítit energičtější, když se budete pravidelně věnovat aerobní činnosti. Mezi další přínosy patří tónované svaly, zlepšené nálady, snížená úzkost, zvýšená tělesná hmotnost a snížené napětí.

Křivka

Jakmile začnete běžnou aerobní cvičnou rutinou, je důležité se vyhnout tomu, co se nazývá aerobní křivka, na cvičení. Tato křivka znamená zvýšení intenzity vaší aktivity, dokud nedosáhnete cílové tepové frekvence, a pak snížíte intenzitu trvání tréninku. Aerobní aktivita je nejúčinnější, pokud zvýšíte intenzitu relace, dokud nedosáhnete vaší cílové tepové frekvence, poté udržujte tuto hladinu po zbytek aktivity. Pokud jste mimo tvar nebo jste nevykonávali dlouhou dobu, dosáhnete cílové zóny rychleji než ti, kteří jsou více podmíněný. Jak se vaše srdce stane více podmíněno aerobní činností, budete muset pracovat lépe, abyste dosáhli cílové srdeční frekvence.

Třídy aerobiku

Aerobní třídy jsou běžnou formou cvičení pro ty, kteří vyhledávají výhody tohoto typu cvičení. Tyto třídy obvykle zahrnují cvičení s vysokou intenzitou a nízkou intenzitou. Pokud se stanete příliš unavené nebo je určitá činnost příliš obtížná, pokračujte v pohybu pomaleji, jděte na místo nebo se pomalu pohybujte po místnosti. Chcete-li plně využívat aerobní cvičení, je důležité pokračovat v pohybu až do konce. Efektivní aerobní činnost by měla zahrnovat i dobu ochlazení, která udržuje tělo v pohybu, když se vaše srdeční frekvence vrátí do normálu.