Jaké jsou přínosy ananasu pro kulturistiku?

Jako zdravé carb, ananas je dobrý doplněk ke své kulturní stravě. Nejen, že uspokojí váš sladký zub, ale jíst ananas po těžkém cvičení může také pomoci ozdravení svalů. Tropické ovoce je bohaté na uhlohydráty, které potřebujete k doplnění energie, a antioxidanty, které mohou pomoci zmírnit bolestivost.

Stejně jako ostatní ovoce, ananas je málo kalorií a bez tuku. Je také vynikajícím zdrojem vitamínu C a manganu. 1 šálku čerstvých ananasových kousků má 83 kalorií, 22 gramů sacharidů a 2 gramy vlákniny. To také splňuje 131 procent denní hodnoty pro vitamín C a 77 procent denní hodnoty pro mangan. Sladké ovoce je také zdrojem řady dalších živin v menších množstvích, včetně vitaminu A a K, řada B Vitamíny, vápník, železo, hořčík, fosfor, draslík a měď.

Jako kulturista se můžete zaměřit na získání dostatečného množství bílkovin ve vaší stravě, avšak sacharidy jsou stejně důležité. Ve skutečnosti, aniž byste měli dostatek sacharidů ve vaší stravě, vaše svaly nemusí mít příležitost posílit a růst. Sacharidy poskytují energii vašemu tělu a je nutný dostatečný příjem, aby vaše tělo nepoužívaly energii z vašich svalů. Klíčem je zahrnout vysoce kvalitní sacharidy, které nabízejí další nutriční výhody.

Vitamín C a mangan jsou oba silné antioxidanty. Cvičení, včetně zvedání závaží k budování svalů, vystavuje tělo dalšímu stresu. Antioxidanty pomáhají tělu bojovat proti stresu. Studie publikovaná v Mezinárodním žurnálu sportovního výživy a metabolismu cvičení v roce 2006 zjistila, že vitamín C snižuje bolest svalů a oxidativní stres z cvičení. Nicméně tato studie používala vysoké dávky doplňkového vitaminu C. Pokud jde o zlepšení zdraví, Harvardská škola veřejného zdraví doporučuje, abyste dostali antioxidanty z jídla, jako ananas, bohatý na ananas, a ne jako doplněk.

Jako super-sladké ovoce, ananas přichází s množstvím bílkovinných potravin. Pro vaši svačinu po tréninku podávájte ananas s nízkotučnou chalupou, abyste získali sacharidy a bílkoviny, které vaše tělo potřebuje k léčení. Nebo je můžete smíchat v mixéru s netučným řeckým jogurtem a ledem pro zdravou a sladkou lahůdku, kterou můžete pít na cestách. Na obědě vložte do sendviče plátek nebo přidáte několik kostek na váš salát. Můžete také grilovat plnohodnotné ovoce a podávat si s vejcem kuřátko nebo rybu.

Výživa ananasu

Sacharidy pro energii

Antioxidanty pro obnovu svalové hmoty

Vychutnejte si ananas