Jaké jsou výhody jídla řepy?

Řepa vyrobila “Diabetes Forecast” seznam superfoods, které pravděpodobně nejste jíst, ale mělo by být, což je zdravý doplněk k vaší stravě. Vitamíny, minerály, vlákniny a fytochemikálie v této pestrobarevné zelenině vám pomohou zlepšit zdraví vašeho srdce, snížit riziko vzniku komplikací na diabetes a zlepšit váš výkon. Přidejte je do salátů, opečte je trochu sladkou stranou nebo rošt a přidejte je do těsta pečeného zboží, jako byste s cukrem.

1-šálka porce vařené cukrové řepy obsahuje pouze 75 kalorií, ale poskytuje vám 10 procent denní hodnoty pro vitamín C a hořčík, 34 procent DV pro folát, 15 procent DV pro draslík a 28 procent DV pro mangan. Vitamin C působí jako antioxidant a pomáhá tvořit kolagen a hořčík je nezbytný pro kontrolu krevního tlaku a krevního cukru a tvorbu DNA. Potřebujete folát pro tvorbu červených krvinek a DNA, draslík pro potlačení účinků sodíku na zvýšení krevního tlaku a manganu pro zpracování cholesterolu a pro tvorbu silných kostí.

Potraviny, které poskytují vlákninu, jako je řepa, vám pomohou cítit se plné a ulehčí pro vás zhubnout. Mohou také pomoci snížit hladinu cholesterolu a hladiny glukózy v krvi, stejně jako snížit pravděpodobnost vzniku zácpy a vašeho rizika onemocnění srdce. Každý šálek cukrové řepy obsahuje 3,4 gramů vlákniny nebo 14 procent DV 25 gramů denně.

Řepa je dobrým zdrojem anthocyaninů, což je antioxidant, který jim dává jejich purpurovou barvu a je také spojen s nižším rizikem srdeční choroby. Článek publikovaný v článku “Circulation” v roce 2012 uvádí, že řepa je také jedním z nejlepších potravinových zdrojů anorganických dusičnanů, které mohou zlepšit dilatace Vašich krevních cév a omezit zánět ve vašem těle, což může pomoci snížit riziko srdečního onemocnění .

Lidé s diabetem někdy trpí stavem nazývaným diabetická neuropatie, kde se nervy poškozují bez jakékoliv známé příčiny kromě diabetu. Potraviny, jako řepa, které obsahují antioxidant nazývaný kyselina alfa-lipoová, mohou pomoci při léčbě tohoto poškození. Studie zveřejněná v článku “Přezkum diabetologických studií” v roce 2009 zjistila, že suplementace kyseliny alfa-lipoové může zpomalit nebo dokonce zvrátit tento typ poškození nervů alespoň z části kvůli jeho antioxidačnímu účinku. Řepa může také pomoci zlepšit výkon běžců, podle další studie zveřejněné v časopise Journal of the Academy of Nutrition and Dietetics v dubnu 2012. Vysoký obsah dusičnanů z cukrové řepy je s největší pravděpodobností zodpovědný za tuto výhodu.

Zvýšený příjem vitamínů a minerálů

Naplňte vlákno

Zlepšené zdraví srdce

Další potenciální přínosy pro zdraví