Nejlépe doplňky na snížení tělesné hmotnosti pro muže

Téměř 20 procent mužů, kteří se pokusili zhubnout, se podle studie publikované v obezitě v dubnu 2008 pokusilo o přídavky na snížení tělesné hmotnosti. Ačkoli existují omezené důkazy některých doplňků na snížení tělesné hmotnosti, důkazy nejsou přesvědčivé Přehledný článek publikovaný v americkém časopise Journal of Clinical Nutrition v roce 2004. Mluvte s lékařem dříve, než začnete užívat tyto doplňky, protože mohou mít nepříznivé účinky a mohou ovlivňovat určité léky.

Kofeinové doplňky

Kofein může pomáhat s úbytkem hmotnosti tím, že zvýší metabolismus a rozpad tuku mírně. Příklady doplňků obsahujících kofein zahrnují extrakt ze zelené kávy, extrakt ze zeleného čaje, yerba mate, guarana a ořech kola. Dávky více než 400 miligramů denně mohou způsobit zvracení, nervozitu, nervozitu a abnormální srdeční frekvenci. Centrum pro vědu ve veřejném zájmu přezkoumalo šest studií o kofeinu a ztrátě hmotnosti a rozhodlo, že neexistují dostatečné důkazy, které by doporučovaly doplňky obsahující kofein, protože některé studie ukázaly malý pozitivní účinek a jiné ukázaly žádný účinek.

Bílé ledvinné boby

Bílé ledvinky mohou interferovat s absorpcí uhlohydrátů a tím zvyšovat úbytek hmotnosti. Potenciální nežádoucí účinky zahrnují plynatost, bolest hlavy, zácpa a měkké stolice. Přezkumný článek publikovaný v časopise Nutrition Journal v roce 2011 zjistil, že látka v bílé fazole může pomoci zlepšit ztrátu hmotnosti a omezit špičky krevního cukru kvůli jeho inhibičnímu účinku na vstřebávání sacharidů.

Pyruvát a CLA

Pyruvát může zvýšit výdaje na energii a rozpad tuku, ale může také způsobit plyn, průjem, nadýmání a snížení poměrných hladin lipoproteinů s vysokou hustotou. Přezkumný článek publikovaný v časopise Journal of Obesity v roce 2011 zjistil, že pyruvát může pomoci zvýšit ztrátu tělesné hmotnosti a ztrátu tělesného tuku, ale pro ověření tohoto účinku je zapotřebí rozsáhlejších dlouhodobějších studií. Konjugovaná kyselina linolová může přispět k podpoře rozpadu tuku, Ale může také způsobit průjem, zácpa, rozrušení žaludku a bolesti břicha. Revizní článek v časopise Journal of Obesity v roce 2011 poznamenal, že i když ne všechny studie prokázaly zvýšení ztráty na hmotnosti s doplňováním CLA, některé z těch, které nezvyšovaly úbytek hmotnosti, zvýšily ztrátu tuku.

Chitosan a chrom

Chitosan může zablokovat vstřebávání některých dietních tuků, ale může také způsobit zácpu, plynatost, poruchu trávení, pálení žáhy, nadýmání a nevolnost. Zatímco doplňky chitosanu nezhoršily absorpci tuku u žen ve studii publikované v časopise Journal of the American Dietetic Association v lednu 2005, došlo k mírnému snížení absorpce tuku u mužů. Efekt byl velmi malý, nicméně činil zhruba jednu libru ztráty hmotnosti každých sedm měsíců. Chromium může pomoci omezit chutě a hlad, abyste mohli jíst méně, stejně jako podporovat ztrátu tuku a zvyšovat svaly. Potenciální vedlejší účinky zahrnují zácpu, nevolnost, kopřivku, zvracení, vodnaté stolice, bolesti hlavy a slabost. V článku amerického časopisu Journal of Clinical Nutrition (2004) se uvádí, že pikolinát chrómu mírně zvyšuje ztrátu hmotnosti ve srovnání s placebem, ale nikoliv stejně jako mírné snížení kalorií.

Zdravější ztráta hmotnosti

Hmotnost-ztráty doplňky samy o sobě nebudou mít velký rozdíl v hubnutí. Dokonce i efektivnější doplňky vám mohou pomoci jen při ztrátě extra libry nebo měsíčně. Pokud opravdu chcete zhubnout a udržet ji, měli byste sledovat vyváženou stravu s omezeným obsahem kalorií a zvýšit své cvičení, protože to je to, o čem aktuálně podporuje důkazy, podle studie publikované v časopise Obesity Reviews (únor 2015). Nejméně 1 200 kalorií denně a zhubnout v poměru 1 až 2 libry za týden. Vypusťte kalorie tím, že budete jíst méně potravin s vysokým obsahem tuku, cukru a sodíku, ale konzumujete více zeleniny, ovoce, nízkotučných mléčných výrobků a celých zrn.