Proč pít vodu, pokud máte horečku

Horečka je obranná reakce imunitního systému na boj s infekčními nemocemi. Jejím cílem je vytvořit nehostinné prostředí pro prostředek způsobující onemocnění, který tělu pomůže zničit. Jiné stavy mohou také způsobit zvýšení tělesné teploty, jako je spálenina, některé léky a imunizace. Stará slova o pití spousty tekutin platí pro osobu, která zažívá horečku. Vysoké teploty mohou vést k komplikacím, které by mohly zabránit tomu, aby zůstaly hydratované. MayoClinic.com varuje, že horečky nad 103 stupňů Fahrenheita nebo které jsou doprovázeny záchvaty, vyžadují okamžitou lékařskou pomoc.

Udržujte hydrataci

Jedním z hlavních důvodů, proč je pitná voda, pokud máte horečku, je udržovat správnou hydrataci. Pokud se hluboce požíváte, může dojít k abnormální ztrátě tekutin, zvláště pokud je váš stav doprovázen zvracením nebo průjem. Dehydratace může zhoršit vaše příznaky a nepohodlí. Může také vést k závažnějším následkům, jako je například nebezpečně nízký krevní tlak a rychlý srdeční tep.

Účinky na dýchání

Pokud trpíte nosní kongescí, můžete dýchat skrze pusu spíše než nos. Tato změna vzorků dýchání může zvýšit riziko dehydratace. Dýchání v ústech uvolňuje více vlhkosti než přes nos. Může dojít k suchu v ústech, která může zhoršit kašel. Mohlo by to také způsobit, že si chrápete a narušíte odpočinek. Chcete-li obnovit normální dýchání, můžete užívat přípravek decongestant, pokud je to vhodné pro vaše příznaky.

Kompenzujte nízkou chuť k jídlu

Budete muset také pít víc vody, když zažijete horečku, abyste kompenzovali vlhkost, kterou byste nemohli dostat z vašeho jídla. Mnoho jedinců, kteří bojují proti infekční nemoci, může mít sníženou chuť k jídlu. Možná zjistíte, že spíte více, možná přes čas jídla. Zvláštní voda, kterou pijete, vám pomůže zajistit dostatek tekutin i přes nedostatek potravin, jako je ovoce a zelenina, které by normálně zajistily vaši potřebu vlhkosti. Voda má také tu výhodu, že je pravděpodobné, že nebudete bolet žaludek, pokud jste normálně jedli.

Zůstaňte ochlazení

Možná zjistíte, že pitná voda vám pomůže zůstat chladnější a pohodlnější i přes vaši horečku, což může způsobit řadu příznaků, jako je bolest hlavy, svalové bolesti a pocity slabosti. Chlazením teploty jádra pitnou vodou můžete zmírnit účinky těchto příznaků. Horečka signalizuje abnormální stav, pro který se vaše tělo snaží najít způsob, jak obnovit normální stav. Tím, že zůstanou hydratovány vodou, můžete zajistit, aby vaše tělo mělo tekutiny, které potřebujete k urychlení vašeho zotavení.