Proč se po cvičení dostávám do hlavy?

Po dokončení obzvláště náročného cvičení není neobvyklé, že máte pocit svědění nebo závratě. Příznaky mohou zahrnovat pocit, jako kdybyste omdlení, slabost nebo vnímání, že se místnost točí. Ačkoli tento stav není vždy důvodem k obavám, záblesk může způsobit, že se cítíte nestabilní a nestabilní. Můžete podniknout kroky k odstranění zácpy související s cvičením zvyšováním množství kyslíku do tkání.

Mysli na své tělo jako na auto. Stejně jako vaše auto vyžaduje plyn k běhu, vaše tělo vyžaduje vlastní druh paliva ve formě potravin, které jíte. Když cvičíte, vaše tělo používá energii uloženou ve vašich tkáních, abyste mohli cvičit. Když tyto zásoby energie klesnou, může dojít k závratě nebo závratě. Vždy se ujistěte, že máte v těle “palivo” před cvičením. Dobrým způsobem, jak toho dosáhnout, je sníst 200 kalorií na 30 minut až jednu hodinu před cvičením. Příklady zahrnují poloviční sendvič s arašídovým máslem, obiloviny a mléko nebo banán a džus. Tyto potraviny obsahují sacharidy, které jsou hlavním zdrojem energie vašeho těla.

Některé léky, včetně těch, které se používají k léčbě krevního tlaku, mohou přispět k zácpě oči po cvičení. Přečtěte si informační štítky nebo letáky související s léky pro uvedené nežádoucí účinky, jako jsou závratě nebo mdloby. Diskutujte se svým lékařem, jak můžete minimalizovat účinky těchto léků při cvičení.

Když cvičíte, vaše srdce pracuje lépe načerpat potřebnou krev do svalů. Tím se zvětší vaše krevní cévy, což jim umožní kompenzovat přidaný průtok krve. Když přestanete cvičit, vaše srdce může začít bít pomaleji, ale vaše krevní cévy se možná ještě nedostaly. Kvůli náhlému poklesu cirkulace krve může klesnout krevní tlak. To může vést k pocitu závratí nebo závratě. To může být normální výskyt a obvykle neznamená důvod k obavám.

Pokud se po cvičení dostanete lehce, ležejte a držte si hlavu nad svým srdcem, což podporuje tok krve do těla. Pokud jste neusnuli – provádějte činnosti ke snížení srdeční frekvence – po cvičení, měli byste to udělat při příštím cvičení. Nicméně, pokud vaše příznaky pokračují, navštivte svého lékaře, který může zhodnotit vaše příznaky a pomůže zjistit, zda je zácpa po cvičení znamením vážnějšího stavu.

Nedostatek paliva

Léky přijaté

Klesající krevní tlak

Hlava nad srdcem