Co je největší denní dávka adderall?

Adderall, stimulující lék z amfetaminových a dextroamfetaminových solí, se používá k léčbě příznaků poruchy pozornosti s hyperaktivitou a poruchou spánku narkolepsií. Generickými názvy tohoto léku jsou dextroamfetamin-sulfát, dextroamfetamin-sacharát, amfetamin-sulfát a amfetamin-aspartát. Maximální doporučená denní dávka přípravku Adderall je 40 mg pro ADHD a 60 mg pro narkolepsii, podle Physicians Desk Reference 2011.

Správa

Účinná dávka přípravku Adderall je založena na individuálních potřebách a odezvě. Dva základní typy přípravku Adderall jsou přípravek Adderall s okamžitým uvolňováním, který je podáván dvakrát denně ve formě tablet a Adderall XR s prodlouženým uvolňováním, který je podáván jednou ráno. Kapsule jsou spolknuty celé nebo mohou být otevřeny a posypány na pudink nebo jablko. Celý obsah pilulky musí být okamžitě spotřebován nebo ztrácí jeho účinnost. Přípravek Adderall lze užívat s jídlem nebo bez jídla. Užívání tohoto léku v noci se nedoporučuje a může způsobit nespavost.

Síla

Tablety přípravku Adderall jsou dostupné v dávkách 5 mg, 7-1 / 2 mg, 10 mg, 12-1 / 2 mg, 15 mg, 20 mg, 25 mg a 30 mg. Tobolky Adderall XR jsou dostupné v koncentracích 5 mg, 10 mg, 15 mg, 20 mg, 25 mg a 30 mg. Při léčbě ADHD se předpokládá, že Adderall obnoví rovnováhu neurotransmiterů v mozku, čímž se zvýší schopnost věnovat pozornost, soustředit se a zůstat stále. U pacientů s narkolepsií, chronickou poruchou spánku, Adderall poskytuje stimulaci, která pomáhá udržet se v noci během dne.

Doporučení

U dětí ve věku od 6 do 12 let je doporučená počáteční dávka přípravku Adderall nebo Adderall XR 10 mg denně pro ADHD. To může být zvýšeno nebo sníženo o 5 mg týdně, protože příznaky a reakce diktují. Denní dávka by neměla překročit 40 mg denně. U dětí ve věku 13 až 17 let je doporučená počáteční dávka 10 mg denně. Po jednom týdnu může být tato dávka v případě potřeby upravena na 20 mg denně. Počáteční dávka přípravku Adderall pro narkolepsi u dětí ve věku 6 až 12 let je 5 mg denně. Dávka se může zvýšit o 5 mg týdně, dokud se nedosáhne optimálního výsledku. U osob ve věku 12 let a starších s narkolepsií je počáteční dávka 10 mg denně. Tato dávka může být zvýšena o 10 mg týdně. U dospělých s narkolepsií lze maximální doporučenou dávku 60 mg denně rozdělit na dvě nebo tři.

Vedlejší efekty

Vzhledem k tomu, že společnost Adderall má potenciál zneužívání, její distribuci pečlivě monitorují lékaři a lékárníci. Někteří lidé mohou získat tento lék nebo jiné amfetaminy pro neterapeutické použití, prodej nebo distribuci jiným osobám. Zneužití amfetaminu může způsobit náhlou smrt a vážné srdeční problémy. Měla by být podávána na nejnižších účinných úrovních a pod dohledem lékaře.