Co ovoce a zelenina pomáhají porazit rakovinu plic?

Jedno jablko denně drží doktora pryč, je to vyzkoušená a pravá slova, zejména pokud jde o rakovinu plic. Většina ovoce a zeleniny jsou přirozenými zdroji antioxidantů. Pomáhají předcházet rakovině plic a bojují proti rakovině, která způsobuje buňky, které se již vyvinuly v plicích, a rozšířily se do dalších oblastí vašeho těla. Pokud máte rakovinu plic, poraďte se se svým lékařem před zahájením speciální diety.

Jablka obsahují významné množství antioxidantů nazývaných flavanoidy. Tyto sloučeniny mohou zničit rakovinu, která způsobuje volné radikály v plicích. Podle studie z roku 1999 publikované v časopise Journal of the National Cancer Institute, osoby, které konzumovaly jablka pravidelně, měly o 60 procent nižší riziko rakoviny plic než subjekty, které neměly.

Křupavá zelenina odkazuje na vegetariáni, které obsahují křížové vzory v horní části. Kale, žerucha, brokolice, květák, zelí a zelenina jsou některé z nejznámějších křupavých zelenin. Podle Cancer Cure Foundation obsahují antioxidant nazývaný lutein, který může snížit riziko rakoviny. Program pro zlepšení zdraví ve Stanfordu uvádí, že tyto vegetariány jsou také spojeny s prevencí rakoviny plic.

Výzkum sestavený Americkým institutem pro výzkum rakoviny v roce 2007 nalezl důkaz, že beta-karoten může snížit riziko rakoviny plic. Nicméně také zjistila, že beta-karotenové doplňky mohou zvýšit riziko rakoviny plic, zejména u kuřáků. Je důležité, aby váš zdroj beta-karotenu pocházel z potravinových zdrojů, jako jsou mrkev, squash, sladké brambory a tmavé zelené listové listy.

Většina plodů obsahuje velké množství antioxidantů, Stanford Health Improvement Program uvádí, že ellagová kyselina se vyskytuje v malinách, pomáhá předcházet rakovině plic, stejně jako rakovině prsu, močového měchýře a kůže. Kyselina ellagická může také bránit reprodukci rakovinných buněk. Také uvádí, že antokyanosidy nacházející se v borůvkách jsou nejsilnější známé antioxidanty a pomáhají předcházet všem formám rakoviny.

Jablka

Křupavá zelenina

Beta karoten

Bobule