Co se pravděpodobně stane, pokud bude novorozený přehnaný?

Jako nový rodič je snadné se obávat, že děláte svou práci správně. Pokud vaše dítě zjevně nestačí, obáváte se, že ho podrážíte. Ale jestliže jí příliš mnoho, můžete se obávat, že přejíždíte. Je dobré být bdělým a pečujícím rodičem, ale pokud jde o přežití, můžete si odpočinout. S touto konkrétní chybou je těžké způsobit vážné škody.

Nezapomeňte na paniku

Novorozenci mají drobné žaludky a obvykle pijí jen pár centimetrů mateřského mléka nebo krmení. Podle Dr. Ari Brownové a spisovatele Denise Fieldsové v “Baby 411” bude vaše novorozené dítě jíst, dokud nebude plné, a pak se zastaví. Je pravděpodobné, že bude jíst příliš málo, než příliš jíst. Pokud jíst hodně, je téměř nemožné, aby se přehnal natolik, aby způsobil škody.

Vyčerpání

Pokud dítěti jí příliš mnoho nebo příliš rychle, nejběžnějším je to, že přijde zpět. Bude vzorek nebo mléko v bílém, mokrém, páchnoucím nepořádku – často na vás. Ručník nebo látková plena na rameni je nejlepším řešením tohoto příznaku přejídání. Možná budete muset změnit i její šaty – a vaše.

Operace břicha

Přejídání a poruchy trávení mohou způsobit bolesti břicha u dětí stejně jako u dospělých. Symptomy bolesti břicha mohou zahrnovat mírné nadýmání v břiše, neobvyklý pláč, “bručení” zvuky v břiše a procházející plyn. Můžete zmírnit bolest a pomáhat při trávení tím, že se podejte nohám vašeho dítěte, jako kdyby jezdil na kole a otřel si břicho pohybem proti směru hodinových ručiček. Léčba se nedoporučuje novorozencům s bolestmi břicha.

Přibývání na váze

V dlouhodobém horizontu může dítě, které jste přemístilo, nadváhu. Vaše pravidelné schůzky s dítětem budou zahrnovat porovnání jejích výškového a hmotnostního percentilu, aby se ujistil, že má zdravou velikost těla. Zvýšení tělesné hmotnosti je pomalé a těžké na denní bázi. Zeptejte se pediatra, zda vaše dítě odpovídá věku a délce.