Důležitost abs v sportu

Břišní svaly jsou klíčovým prvkem atletických schopností a součástí vyváženého tréninku. Abs jsou hlavní svalová skupina v jádře, což je střední část těla. Břišní svaly podporují horní a spodní část těla a zvyšují kontrolu svalů při běhu, kroucení a otáčení pohybů používaných ve všech sportovních a jiných atletických soutěžích. Sportovci posilují abs pro výbušný výkon a pomáhají předcházet zranění.

Efektivní dýchání

Trvalá atletická aktivita vyžaduje maximální spotřebu kyslíku. Kyslík je potřebován svaly k produkci adenosintrifosfátu, nebo ATP, který se používá k paliva svalové kontrakce. Oxid uhličitý se uvolňuje během tohoto procesu a musí být odstraněn z těla respiračním systémem. Tyto absy hrají nedílnou součást výdechu, pomáhají uzavřít membránu a vylučovat oxid uhličitý. Rectus abdominis, nebo šest balení, transversus abdominis a vnější i vnitřní oblique se zužují a tlačí membránu směrem vzhůru a zvyšují tlak z plic. Lepší dýchání může zvýšit výkon, vytrvalost a zotavení.

Stabilita kmitů

Golfové houpačky, tenisové programy a vysoký skok všechny využívají otáčení kmene. Většina sportů má nějaké zkroucení nebo střídání ve standardní hře. Fotbalové pohyby se spoléhají na otáčení a rotaci jádra při otáčení zachycujícím fotbal, obranné tkaní a házení fotbalu. Svaly břicha pracují se zadními svaly pro ovládání pohybu kmene. Během sportovních her, kdy jsou používány pouze paže nebo nohy, abs udržuje kufr ještě tím, že zhroutí nebo zkrátí břišní svaly. Během pohybu v ohybu nebo kroucení, například v tenisovém servíru, prodlužuje se abs, čímž se jádro otáčí otočením. Dobrý tréninkový program pro abs zahrnuje oba druhy břišních pohybů.

Podporujte zadní svaly

Abs pomáhá podpořit zadní svaly, které jsou součástí jádrového svalového systému. Tyto základní svaly mohou být vycvičeny pomocí plyometrie nebo výcviku při skoku, aby se vytvořila výbušná síla používaná v různých atletikách, jako je basketbal. Tím, že podporuje zad, silné abs pomáhá předcházet poranění břicho a zadních svalů.

Horní a spodní stabilizace těla

Plavání, veslování, házení, lyžování a mnoho dalších sportů zahrnuje koordinaci horní a dolní části těla, která se účastní více svalových skupin. Břicha podporují horní vyrovnání těla a ovládají podpůrné pohyby nohou a ramen. Dobře tónovaný a trénovaný abs pomáhá při načasování a svalové koordinaci, na které se spoléhají plavci a tenisoví hráči. Mít lepší tónovaný abs také pomáhá zvýšit vytrvalost, zlepšit celkový atletický výkon.