Jaké jsou přínosy balsamické vinaigretty pro zdraví?

Balsamický ocet pochází z Itálie a je tvořen procesem, při kterém se hrozny lisují a fermentují. Ocet se potom stárne uvnitř dubového barelu po určitou dobu, dokud není dosažen požadovaný profil chuti. Balsamický ocet může být použit k aromatizaci sendviček, salátů, těstovin, rajčat nebo něčeho jiného. Konzumace balsamico octem může nabídnout řadu zdravotních přínosů.

Balsamický ocet je bohatý na polyfenoly, což je silný antioxidant, který pomáhá zvýšit aktivitu pepsinu. Pepsin je enzym, který se vylučuje do žaludku, aby pomohl při procesu trávení. Tento enzym funguje na rozpad proteinů, které jsou konzumovány, a přeměňují je na aminokyseliny, což pomáhá urychlit váš metabolismus. Polyfenoly, které se nacházejí v balsamickém octě, pomáhají chránit vaše tělo před různými nemocemi a poškozením buněk.

Hrozny, které se používají k výrobě balsamico-octa, obsahují kvercetin, bioflavonoid, který působí jako antioxidant. Když je kombinován s vitamínem C, kvercetin zvyšuje imunitní systém ve snaze bojovat proti rakovině a řadě dalších infekčních onemocnění. Quercetin je také účinný v omezování zánětů.

Pokud máte zájem o vaši váhu a chtějí vyloučit pár liber, balsamický ocet funguje jako tajná zbraň. Konzumace balsamicového octa vás udrží plný tím, že zvýšíte, jak dlouho trvá, než se váš žaludek vyprázdní. Pracuje také jako přírodní potlačující chuť k jídlu. Použitím balsamicového octa jako marinády nebo šalátového dresingu místo jiných možností spotřebujete méně kalorií. Úbytek váhy vašeho těla se také zlepšuje díky draslíku, železu a vápníku v balsamickém octě.

Balsamický ocet má řadu dalších výhod, které z něj dávají šetrnou volbu k vaší stravě. Balsamický ocet má řadu antivirových a antibakteriálních vlastností, což mu pomáhá léčit rany a infekce. Balsamický ocet může také pomoci při kontrole cukrovky, předcházet únavě a chudokrevnosti, snižovat hladinu cholesterolu, posilovat kosti a zpomalovat známky stárnutí.

Zlepšené trávení

Rakovník

Ztráta váhy

Ostatní výhody