Jaký vitamín potřebuji k zastavení varu?

Vápno je vak naplněný hnisem z bakteriální infekce ve vlhkých oblastech, jako je zadní část krku, podpaží, hýždě a svaly. Vaře obvykle pocházejí z vlasového folikulu nebo potu. Tato bolestivá hrudka obvykle postihuje lidi s oslabeným imunitním systémem, jako jsou pacienti s cukrovkou. Užívání vitaminů, které podporují silný imunitní systém, vám pomůže bojovat proti bakteriálním infekcím v kůži.

Vitamin B6

Vitamín B6 může pomoci posílit imunitní systém. Nedostatek vitaminu B6 je spojen se zhoršenou imunitní funkcí. Vitamín B6 je navíc nezbytný k udržení zdraví pokožky. Chcete-li zvrátit nedostatek vitaminu B6, užívejte 1,9 mg denně, pokud jste žena a 2,9 mg denně, pokud jste muž.

Vitamín C

Vitamin C posiluje váš imunitní systém a pomáhá při výrobě kolagenu. Kolagen pomáhá léčit rany a zabraňuje jizvení. Podle výzkumníků na univerzitě v Alabamě v Birminghamu může zvýšení hladiny vitamínu C na 428 mg denně výrazně snížit kožní infekce. Jezte citrusové plody obsahující vitamín C v množství, jako jsou pomeranče, ananas, kiwi, mango, broskve a grapefruit.

Vitamin E a zinek

Podle Lékařského centra Marylanské univerzity pomáhá vitamín E a zinek pokožku léčit. Zinek pomáhá udržovat hladinu vitaminu E v krvi a pomáhá při absorpci vitaminu A. Špenát je účinným zdrojem zinku a vitamínu E. Vezměte 400 až 800 IU vitaminu E denně a kombinace s 30 mg zinku. Oba vitamíny mohou být podávány orálně nebo topicky aplikovány.

Mylné představy

Přímé spojení mezi jednotlivcem s vředy a nedostatečností vitamínů a minerálů neexistuje, podle Columbia University Health Services. Avšak udržení imunitního systému silného a v optimálním stavu může pomoci tělu předcházet infekcím a bojovat s nimi. Podívejte se na svého lékaře, pokud dojde k infekci vaření. Antibiotika jsou často předepisována jako léčba závažných vředů.