Nejlepší jízdní kolo pro muže

Sedačky pro jízdní kola jsou zdrojem nepohodlí pro mnoho jezdců – mužů a žen. U mužů se však ukázalo, že sedlo pro jízdní kola přispívá k významným zdravotním problémům a chronické bolesti. Vědět, co způsobuje tyto problémy, vám pomůže rozhodnout, které místo je nejlepší.

Problémy s sedadly

Bike sedadla stále dostávají kritiku způsobující řadu zdravotních problémů u mužů. Byly spojeny s erektilní dysfunkcí, problémy s prostatou a extrémním podrážděním kůže. Základem pro mnohé z těchto problémů je anatomie těla člověka ve srovnání se sedadlem. Když člověk sedí na sedadle pro jízdní kola, uprostřed sedadla působí tlak na oblast s vysokou koncentrací nervů a měkkých tkání, což způsobuje bolest a možná i dlouhodobé zdravotní potíže.

Řešení

Návrháři nyní vyrábějí sedadla pro jízdní kola, která jsou vybavena otvory nebo drážkami v problémových oblastech pánských sedadel pro jízdní kola, zejména uprostřed sedadla. Otvory odlehčují tlakové body v problematických oblastech, čímž je sedadlo pohodlnější a zdravější. Nicméně, jen dostat sedadlo se středním kanálem nebo dírou nebude automaticky vyřešit nepohodlí sedadel pro muže. Klíčovým klíčem je nalezení sedadla, které se hodí a je určeno pro typ jízdy, na které se podíváte.

Kontrola komfortu

Nejdůležitějším faktorem při výběru sedadla pro muže je vyrovnání ischial tuberosities. Ischial tuberosities jsou dvě tvrdé kosti, které máte pocit, když sedíte na tvrdém povrchu. U mužů jsou tyto kosti blíže než ženy. Výsledkem je, že pánské sedačky pro jízdní kola jsou často užší. Vaše ischial tuberosities by měly ležet na nejvzácnější části sedadla, když jste ve svém jízdním postoji. Vyzkoušejte různé sedadla a zároveň si uvědomte, kde vaše ischial tuberosities jsou v kontaktu s povrchem sedadla.

Vyberte si svůj styl jízdy

Existují dva základní typy sedadel, ty, které jsou určeny pro závodění a intenzivnější jízdu, a ty, které jsou určeny pro komfortní jízdu. Závodní sedačky jsou typicky postaveny na silničních kolech a horských kolech, kde je pozice jezdce vpředu, odváží se od sedadla a vyžaduje méně polstrování. Tyto sedačky jsou také úzké, aby umožňovaly menší obstrukci a méně opotřebení při rychlém šlapání. Komfortní kola podporují více vzpřímenou polohu na koni, která vyžaduje více polstrování na sedadle. Komfortní kola jsou také šlápěná v neformálním tempu, čímž se snižuje možnost oděru, která obvykle vyplývá z velice intenzivního šlapání.