Dávka vitaminu b6 pro hyperemesis gravidarum

Mezi mnoha výzvami těhotenství, ranní nemoc je jednou z nejvíce bolestných pro nastávající matky. V americkém rodinném lékaři z července 2003 je uvedeno, že až 80% těhotných žen je postiženo ranní nemoci. Hyperemesis gravidarum, těžká forma ranní nemoci, komplikuje jeden z 200 těhotenství. Přestože většina žen je ráno nemocná poměrně snadno, hyperemesis gravidarum může negativně ovlivnit zdraví matek a plodu. Vitamin B6 je často užitečný pro zvracení během těhotenství.

Fyziologický mechanismus, který způsobuje ranní nemoci a hyperemesis gravidarum, nebyl identifikován. Zdá se, že psychologické faktory hrají roli. Hormonální vlivy jsou nejpravděpodobnější viníci, kteří přispívají k nevolnosti a zvracení v těhotenství. Změny v hladinách cirkulujícího estrogenu nebo progesteronu nebo rychle se zvyšující hladiny humánního chorionického gonadotropinu – hCG odvozeného z placenty byly v některých studiích zahrnuty. Studie z roku 2010 publikovaná v časopise Nature and Science naznačuje, že infekce Helicobacter pylori hraje roli v mnoha případech hyperemesis gravidarum.

Ranní nemoci a hyperemesis gravidarum obvykle začínají během prvního trimestru těhotenství a jiné příčiny zvracení se obvykle nepovažují za symptomy, které jsou typické pro tyto stavy. Některé příčiny zvracení, jako je například onemocnění žlučníku, akutní infekce jater nebo ledvin, jsou ve skutečnosti častější během těhotenství. Jiné stavy, jako je pankreatitida, vředy, hepatitida, apendicitida nebo onemocnění štítné žlázy, by měly být vyloučeny, pokud se vaše zvracení stane závažným a trvalým, zvláště pokud se vaše příznaky zhorší po 9 týdnech těhotenství. Přestože je užitečná pro ranní nemoci, vitamin B6 je neúčinný pro většinu jiných příčin zvracení během těhotenství.

Ranní nemoci mohou být obvykle řešeny dietními změnami, emoční podporou a případně použitím alternativních léků, jako je zázvor, akupunktura nebo akupresura. V září 2007 vydání “australského rodinného lékaře” popisuje použití vitaminu B6 v dávce 25 mg třikrát denně jak pro ranní nemoci, tak pro hyperemesis gravidarum. Toto doporučení odráží výsledky předchozích studií, jako je například klinická studie publikovaná v červenci 1991 problematikou porodnictví a gynekologie.

Ranní nemoci jsou běžným stavem spojeným s těhotenstvím. Hyperremesis gravidarum je těžká forma ranní nemoci. Vitamin B6 v dávce 25 mg třikrát denně dokázal, že zhoršuje nevolnost a zvracení spojené s těhotenstvím. Trvalé zvracení způsobené hyperemesis gravidarum nebo jakýmkoli jiným onemocněním představuje hrozbu pro zdraví očekávané matky i plodu. Pokud se u Vás objeví závažná nevolnost a zvracení, které neodpovídají dietním změnám, odpočinku, tekutinám a vitaminu B6, poraďte se se svým lékařem.

Příčiny

Alternativní diagnostiky

Vitamin B6

Úvahy a preventivní opatření