Použití santalového dřeva pro léčbu jizev

Protože jizva akné nebo stará zranění kůže může být zdrojem kosmetického znepokojení, mnoho lidí hledá přírodní léčbu jizvy. Santalové dřevo, které se používá jako přísada do parfémů a kadidla, má také kosmetické a léčivé použití v tradiční indické medicíně. Vzhledem k tomu, že má údajně hojivé vlastnosti, má santalový olej a pasta historii použití jako léčba kožních problémů, jako jsou jizvy, tvrdí internetové stránky Organické fakty. Přestože neexistuje dostatek důkazů o účinnosti santalového dřeva jako o léčbě tohoto onemocnění kůže, můžete doma provést ošetření santalového dřeva, které může pomoci minimalizovat vzhled jizev.

Ošetření santalového oleje pro jizev z kuřecích kostí

Nalijte nosič a santalové oleje do kontejneru a dobře promíchejte s lžící. Je důležité ředit čisté éterické oleje základními nebo nosnými oleji, jako je sladký mandlový olej nebo hroznový olej. Použití nezředěných silic může u některých lidí způsobit podráždění kůže nebo alergické reakce. Olej ze sintalového dřeva je ayurvédský přípravek používaný k léčbě vyrážky kuřat, navrhuje AyurvedicCure.com. Je však důležité vyhledat lékařskou radu před tím, než se sama léčíte nebo použijete jakoukoli domácí léčbu pro tento nebo jakýkoli jiný zdravotní stav.

Léčba santalového dřeva pro akné Jizvy

Aplikujte smíchané oleje s bavlněnou koulí na postižené oblasti pokožky, když se poprvé objeví vyrážka, která se běžně spojí s kuřecí kojičkou.

Pokračujte v každodenním používání santalového oleje, dokud se kůra nezhojí a nezhojí. Tato léčba může pomoci minimalizovat jizvy spojené s touto poruchou, navrhuje internetová stránka HealthGuidance.org.

Kombinujte santalové a černé gramové prášky v plastové nádobě a promíchejte s lžící. Přidejte malé množství růžové vody do těchto ingrediencí, promíchejte je s lžící a dále přidávejte více kapek růžové vody, dokud nebudete mít konzistenci podobné pastě podobné zubní pastě. Tato léčba může být přínosná pro mnoho typů jizev, ale může být obzvláště účinná při akné jizvy, tvrdí internetové stránky Ayushveda.com.

Aplikujte ošetření santalového dřeva na jizvy a nechte ho zůstat v postižených oblastech po dobu nejméně 15 minut. Pastu vypláchněte studenou vodou a oblast vysušte pomocí ručníku. Můžete také se rozhodnout opustit léčbu přes noc a odstranit ji ráno.

Opakujte aplikaci ošetření santalového dřeva podle potřeby, abyste minimalizovali jizvu nebo až dojde k znatelnému zlepšení. Alternativně můžete místo tohoto prášku namísto prášků použít také santalové a černé gramové pasty. Všimněte si, že existují varianty této léčby jizev, a můžete se rozhodnout vynechat černý gram prášek v tomto domácí léčbě.