Zápěstí závaží vs. vážené rukavice

Přidání váhy od 1 do 3 liber ke kardio aktivitám může zvýšit srdeční frekvenci o 5 až 10 úderů za minutu a zvýšit spálení kalorií o přibližně 5 až 15 procent. Závaží na zápěstí mohou být účinným způsobem, jak přidat váhu k aktivitám, jako je chůze nebo step aerobik. Vážené rukavice mohou být použity k přidání hmotnosti k boxu a kickboxingu typu tréninku. Před vložením další hmotnosti do kardio rutiny proveďte lehké zahřátí.

Závaží na zápěstí

Vypracování závaží na zápěstí vám poskytuje odolnost proti ručním závažím, zatímco ruce zůstávají volné. Pásky na suchý zip přizpůsobují váhu kolem zápěstí a zajišťují rovnoměrné rozložení hmotnosti kolem vašich ramen. To vám umožní pokračovat ve vašich normálních pohybech ramen během aerobních aktivit. Při výběru závaží na zápěstí začínáme lehkou hmotností, která umožňuje volně pohybovat vaše paže, aniž byste museli vyvíjet příliš velký tlak na ramenní klouby.

Vážené rukavice

Vážené rukavice se používají pro činnosti, které zahrnují děrování variací. Přidaná hmotnost rukavic je obsažena v zadní části vašich rukou. Tím se udržují závaží na místě během úderů, háků a horních řezů. Vzhledem k tomu, že děrování se již provádí s určitou rychlostí, váha v těchto rukavicích je obvykle velmi lehká. Většina vážených rukavic udržuje ruku v pevné poloze, což vám zabraňuje volně používat vaše ruce během cvičení. Některé návrhy však umožňují, aby vaše prsty byly volné a nabízejí alternativu k typické vážené rukavici.