Bude cvičební kolo pomáhat mi přijít o břišní tuk?

Cvičební kolo, někdy nazývané stacionární nebo ležérní kolo, je součástí cvičného zařízení, které vám umožní simulovat účinky jízdy na kole v malém vnitřním prostoru. Stejně jako jízda na kole, jízda na kole je aerobní cvičení bez obav o povětrnostní podmínky. Když získáte pravidelné aerobní cvičení, můžete ztratit tuk, který se nahromadil ve vašem břiše.

Když získáte pravidelné aerobní cvičení, spalujete kalorie a zlepšujete schopnost svého srdce a plíce zásobovat vaše tělo kyslíkem. Kromě toho, že vám umožňuje aerobní cvičení v omezeném prostoru, cvičební kola vám umožní získat cvičení a zároveň minimalizovat stresy spojené s aktivitou na kloubech a zádech. Některé cvičební motocykly mají stejné základní uspořádání jako běžné kolové kolo, zatímco ležérní nebo polo-ležaté kola potenciálně zvyšují komfort cvičení tím, že vám umožní pedál ze sedící pozice.

Tlustý břicho popisuje tuk, který se ve vašem břiše buduje v průběhu času, obvykle označovaný jako břicho nebo žaludek. Kromě tuku, který je těsně pod povrchem břišní kůže, můžete v prostoru, který obklopuje břišní orgány, přenášet značné množství tuku. Přítomnost velkého množství tohoto hlubšího tuku nazývaného viscerální tuk souvisí se zvýšeným rizikem různých závažných onemocnění, včetně vysokého krevního tlaku, cukrovky, srdečních onemocnění a rakoviny tlustého střeva a prsu, podle Harvard Health Publications.

Při pravidelném cvičení můžete relativně rychle ztrácet viscerální tuk, říká Harvard. Mírná aerobní aktivita, například při jízdě na kole nebo cvičení, je klíčovým prvkem viscerálního programu na spalování tuku. Chcete-li získat výhody vaší činnosti, budete muset jezdit na kole po dobu nejméně 30 minut na pět dní každý týden po dobu 150 minut týdně cvičení. Chcete-li zvýšit kapacitu spalování tuků pravidelné cvičební rutiny, zapojte se do vzpírání nebo jiné formy silového tréninku dvakrát nebo třikrát týdně.

Časem ztrácí zhruba 10 až 15 procent celkové tělesné hmotnosti a může vám pomoci ztratit až 30 procent současné úrovně nebezpečného viscerálního tuku. Pokud nemáte čas jezdit na kole po dobu 30 minut najednou, můžete rozdělit své sezení dolů na menší segmenty, které fungují lépe pro váš plán. Chcete-li vidět nějaké pozitivní výsledky, musíte kombinovat cvičení na kole a jiné fyzické aktivity se zdravou, kalorií řízené stravy. Poraďte se se svým lékařem, instruktorem pro fitness a registrovaným odborníkem na výživu, pokud potřebujete pomoc při zahájení léčby.

Základy jízdy na kole

Břišní tuk

Ztráta tuku

Výsledky a úvahy