Co dělá celer pro vaše tělo?

Rodák z Eurasie a Středozemního moře, celer byl jednou ceněn Římany a Egypťany za své léčivé vlastnosti. Dnešní celer se nachází ve většině obchodů s potravinami a můžete snadno aplikovat celer – na pouhých 16 kalorií na šálek – do stravy řízené kalorií. Celer nabízí celou řadu užitečných vitaminů a dalších fytonutrientů, které pomáhají zachovat vaše zdraví a konzumují to, podporuje tkáňové funkce a může také bojovat proti nemocem.

Výhody vaší krve

Celer je nabitý vitamíny A a K – dvě živiny nezbytné pro funkci krve. Vitamin A pomáhá při vývoji nových krevních buněk, včetně bílých krvinek, které detekují a potlačují infekci, stejně jako červené krvinky nezbytné pro transport kyslíku. Vitamin K interaguje s jiným typem krevních buněk nazývaných krevní destičky a zajišťuje, aby tyto buňky mohly tvořit krevní sraženiny potřebné k utěsnění ran a zahájit proces hojení. Každý šálek celeru vám poskytne 453 mezinárodních jednotek vitamínu A a asi 30 mikrogramů vitaminu K. To zajišťuje 19% denního příjmu vitamínu A a 33% denního příjmu vitamínu K pro ženy, který stanoví Institut lékařů, Stejně jako 15% a 25% doporučeného denního příjmu vitamínů A a K pro muže.

Udržuje zdravou vizi

Obsah zeleru vitaminu A přispívá také ke zdravému zraku. Vaše sítnice – tkáně ve vašich očích, které detekují vizuální informace a pak je přenášejí do mozku – potřebují, aby fungoval vitamin A. Celer obsahuje také lutein a zeaxantin, dvě živiny, které chrání vaše sítnice před poškozením způsobeným škodlivým světlem. Celer poskytuje 286 mikrogramů luteinu a zeaxantinu. Zatímco nevyžadujete specifické množství luteinu a zeaxantinu pro dobré zdraví – Institut lékařů neurčil doporučený denní příjem, od září 2013 – spotřeba 6 000 mikrogramů denně by vás mohla chránit před očními chorobami, uvádí Linus Paulingův ústav.

Bojuje proti rakovině

Celer obsahuje fytonutrienty, které mohou hrát roli při prevenci rakoviny. Jedna studie publikovaná v časopise “American Journal of Physiology – Gastrointestinální a jaterní fyziologie” v roce 2007 zjistila, že luteolin, sloučenina nalezená v celeru, je schopna zastavit růst buněk rakoviny tlustého střeva ve studiích s testovacími trubkami a dokonce i indukovala rakovinové buňky smrt. Další studie, publikovaná v červenci 2013 “Cancer Science”, uvádí, že dieta bohatá na celer je spojena s nižším rizikem rakoviny jater. Zatímco ochranný účinek celeru na růst rakoviny vyžaduje další vyšetření, přidání celeru ke své stravě může snížit riziko rakoviny.

Konzumace více zeleru

Surový celer je ostrý texturu je vynikající svačinu na vlastní pěst. Přidejte více chuti tak, že je spojíte s domácí salsou nebo baba ganoush, nebo dokonce s přírodním arašídovým máslem. Přidejte celer k polévkám, abyste zvýšili jejich výživovou hodnotu, nebo je přidejte do listových zelených nebo obilných salátů. Použijte nakrájený celer ve vašem oblíbeném sendviči nebo zábalech nebo obalte nakrájený celer a jinou zeleninu v papírovém rýži, aby se naplnily letní role.