Co je mrtvý sval?

Lékař, osobní trenér nebo fyzikální terapeut mohou používat termín “mrtvý sval”. Je to způsob, jak popisovat sval, který byl zbaven živin a již není použitelný, je zraněn, nebo je prostě neaktivní kvůli podužitku. Pochopení kontextu, ve kterém je termín používán, vám může pomoci zjistit, zda může být sval obnoven.

Mrtvá tkáň

Mrtvý sval může odkazovat na sval, který byl zbaven kyslíku a živin a již není aktivní. Při srdečním záchvatu například část srdečního svalu skutečně umře, protože tok krve nesoucí tyto živiny byl zablokován. Dalším případem mrtvého svalu se může objevit během záchvatu syndromu kompartmentu, během kterého tlak ve vašich svalech staví tolik, že Klesá průtok krve. Při ztrátě toku krve kyslík a živiny nemohou dosáhnout tkáně a mohlo by zemřít. Syndrom komparace ovlivňuje skupiny – nebo oddíly – svalů, nervů a krevních cév v pažích nebo nohou. Syndrom kompartmentu může být akutní, což vyvolává silnou bolest a možnou necitlivost nebo paralýzu a může následovat zlomeninu, silné modřiny, drcené zranění nebo steroidy. Syndrom chronického oddělení se objevuje při cvičení a je charakterizován necitlivostí, svalovým vyboulením a ohroženým pohybem nohou. Zatímco syndrom akutního kompartmentu vyžaduje okamžitou lékařskou péči, syndrom chronické komory se obvykle vyřeší, když ukončíte cvičení a nezpůsobí mrtvé svalové tkáně.

Mrtvá noha

Mrtvá noha se vyskytuje hlavně v kontaktních sportech, jako je fotbal nebo rugby. Jedná se o zranění, které má silný dopad na čtyřkřídlé svaly na přední straně stehna. Síla je rozdrcena proti kosti, která způsobuje trhání. Zranění způsobuje okamžitou bolest a může dočasně omezit rozsah pohybu. Mrtvá noha je závažná pohmožděnina nebo kontuze, která se stupňuje na stupnici od 1 do 3, přičemž stupeň 1 je méně závažný než stupeň 3. Kontury stupně 3 mohou ohrozit chůzi a jiné pohyby a mají vážné komplikace.

Zánět

Syndrom známý jako “mrtvý zad” se týká zánětu šlach v gluteus medius, jednom ze tří hlavních gluteálních svalů. Obvykle vzniká, když vaše glutety nevypálí správně. Například, pokud jste celý den u psacího stolu a okamžitě skočíte do tvrdého tréninku, aniž byste se zahřáli nebo opakovaně pracoval jako běh bez křížového tréninku. Když jsou kyčle flexoru, svaly v přední části boků, jsou příliš těsné a aktivované, svaly hýždí mají potíže se zapnout a dělají práci, kterou mají dělat při napájení vašeho těla. V důsledku toho skončíte s poraněním nebo bolestimi, když vaše tělo kompenzuje.

Vzkříšení mrtvých svalů

Svaly, které skutečně zemřely, jako například infarkt, nemohou být oživeny. Mohou se pomoci ztuhlé nebo nepracující svaly. Pro mrtvé nohy jsou led, odpočinek a komprese okamžitými způsoby, jak zmírnit bolest. Vyhledejte lékařskou pomoc, pokud je modřina silná – např. V případech, kdy je chůze obtížná nebo nemožná a otok přiléhá k modřině., Pokud vaše svaly svalů jsou mrtvé – to znamená, že nehoří a způsobuje vám zranění – A silový trénink může pomoci je znovu probudit. Možná budete muset poradit s fyzickým terapeutem nebo osobním trenérem, který má být diagnostikován. Pravidelně přidejte pohyby, jako jsou rozšíření kyčlí, dřepy a mosty, do rutiny cvičení. Masáž může také pomoci stimulovat tyto svaly zvýšením průtoku krve do oblasti.