Co to znamená, když spustíte podnormální teplotu?

“Normální” tělesná teplota v člověku se při 98,6 stupních Fahrenheita. Stejně jako váha, vaše tělesná teplota kolísá po celý den. Trvalá období, kdy trpíte horečkou nebo vyšší teplotou než normální, mohou znamenat onemocnění. Podnormální teploty mohou být také znakem zdravotních problémů.

Podchlazení

Jednou z nejzřejmějších příčin podnormální teploty je hypotermie. Stav, kdy jsou starší lidé náchylnější než mladší dospělí a děti, nastane, když teplota těla klesne na 95 stupňů Fahrenheita nebo nižší. Hypotermie může nastat, když jste byli vystaveni extrémnímu nachlazení, po zranění, když vaše tělo pronikne do šoku nebo v důsledku hormonální nerovnováhy, ve které vaše tělo nemůže účinně regulovat teplotu.

Hypotyreóza

Hypotyreóza může také způsobit, že běžíte pod normální teplotu. Vaše štítná žláza produkuje hormony, které regulují řadu životně důležitých funkcí, včetně tělesné teploty. Extrémní forma hypotyreózy, případ, kdy vaše tělo nevytváří dostatek hormonů štítné žlázy, se nazývá myxedém. Myxedém je velmi nebezpečný a může vést k zásahům do dýchacích schopností a kyslíku, pokud nejsou léčeni. Jedním z příznaků myxedému je stálé snížení tělesné teploty na subnormální hladiny. Intravenózní podávání hormonů štítné žlázy a steroidů léčí tuto formu hypotyreózy.

Infekce

Běh podnormální teploty může naznačovat infekci ve vašem těle, zejména u dětí a dětí. Přestože běží teplota vyšší než normální je častějším příznakem infekce, Medline Plus vysvětluje, že tomu tak není vždy. Poraďte se s lékařem, pokud zjistíte další příznaky nemoci nebo infekce, včetně vyrážky, bolesti v krku nebo kašel nebo podráždění.

Nic

Spuštění podnormální teploty založené na široce přijímané hodnotě 98,6 stupňů nemusí znamenat nic špatného a není vždy zdrojem obav. Přestože normální tělesná teplota většiny široké veřejnosti může být 98,6 F, mezi jednotlivci existují určité rozdíly, podle Columbia University Health Services. Pokud netrpíte jinými příznaky infekce nebo nemoci a vaše teplota je v rozmezí 96 až 97 stupňů, vaše normální hodnoty mohou být jen nižší než u jiných lidí.