Délka profesionální hokejové hry

Přestože hokej obsahuje pravidla týkající se délky každé hry, může dojít k určitým událostem, které značně rozšíří hru. Přesčasy, zranění a skutečnost, že se hodiny zastavují na každém píšťalku, způsobují, že hry budou trvat mnohem déle než 60minutové časové limity. NHL má pravidla, která omezují tyto přestávky, avšak zajišťují, aby většina her skončila v požadovaném časovém období.

Každá hra NHL obsahuje 60 minut hrací doby a rozdělí se na tři 20minutová období. Liga také uděluje 17minutovou přestávku po prvním a druhém období na povodně a ledu a poskytne hráči odpočinek. Arenas musí mít skóre, aby diváci a hráči informovali o těchto časových úsecích.

NHL se pokouší udržet hry v rozumné délce, protože většina fanoušků nechce sedět ve stáncích po příliš dlouhou dobu. Během sezóny 2003-2004, průměrná NHL hra trvala dvě hodiny a 19 minut, což je výrazně nižší než dvě hodiny a 36 minut NHL hry v průměru v letech 1986-1987.

Má-li hra na konci 60 minut standardního hracího času svázané skóre, budou týmy hrát další nadčasové období pěti minut. Pokud během tohoto dalšího času žádný z týmů nezíská, týmy se zúčastní přestřelky tří hráčů. Během přestřelky neexistují žádné časové limity, protože bude pokračovat, dokud jeden tým nevyhraje. Nejdelší přestřelka v historii NHL nastala v roce 2005, kdy Washington Capitals a New York Rangers udělali 15 kol, aby se rozhodli pro vítěze.

Televizní reklamní přestávky zůstávají součástí každé hry NHL, přestože mají charakteristické předpisy. Národní koordinátor hokejové ligy se zabývá všemi těmito reklamními přestávkami a hodí je do hry v případě potřeby. Po cíli nebo po porušení námrazy nedojde k reklamním přestávkám.

Během utkání se hry mohou značně rozšiřovat, protože tyto hry neuskutečňují rozstřelem. Přesčasy v play-off Stanley Cupu používají 20minutové období a končí, když jeden tým skóruje. Každé přestávka v play-off trvá dalších 15 minut. Nejdelší nadčasy v historii NHL nastaly v roce 1936, kdy Detroit Red Wings porazil Montreal Maroons 1-0 po 116 minutách a 30 sekundách přesčasů.

Čas

Průměrná délka

Nadčasy a přestřelky

Komerční přestávka

Playoffs