Fazole-jediná strava

Fazole a jiné luštěniny, včetně čočky, sójových bobů a jakékoli jiné rostliny, která má semenné lusky, které se rozštěpily, když jsou zralé, jsou levným zdrojem bílkovin s nízkým obsahem tuku a nízkým obsahem cholesterolu a základním prvkem zdravé a pestré stravy. Následkem toho řada plánů úbytku hmotnosti představuje jako hlavní složku fazole. Nejčastěji se jedná o stravu v pečených fazolích, stejně jako diety, které kombinují zeleninu a zrna jako chleby z celých obilovin, hnědou rýži nebo ječmen s množstvím různých druhů luštěnin, pomáhají vám nyní zlepšit vaši výživu a ztrácet libra ve stejném čas.

Dějiny

Zájem o dietní přínos fazole začal v dubnu roku 2008, kdy Neil King, obyvatel Halstead v Essexu, Anglie, klesl z 420 liber na 280 liber v průběhu devíti měsíců tím, že jedl hlavně zapečené fazole. FoxNews.com uvádí, že předtím, než začal svůj režim pečeného fazolového jídla, král vypil osm pylů piva denně a konzumoval slaninu, vejce, toasty, klobásy a dušené rajčaty na snídani. Když začal v červnu roku 2007 stravu z pečených bobů, král jedl šest plechovek konzervovaných bobů každý den, konzumoval jednu plechovku s rýží na oběd a jednu s bramboru na čaj.

Typy

Zatímco král se zaměřuje výhradně na pečené fazole v jeho stravě, jiné fazole diety představují spotřebu různých druhů fazole, které jsou konzumovány výhradně nebo v kombinaci s každým jiný. Některé z těchto variant stravy pouze pro bílé patří bílá fazole, dieta z ledvin, dieta z černých fazolí a strava z černého očí.

Výhody

Všechny druhy fazole jsou extrémně nízkotučné a obsahují velké množství rozpustných vláken, což je typ vlákniny, který byl spojen s poklesem hladiny cholesterolu v krvi. Poskytují kvalitní bílkoviny, které postrádají cholesterol obsažený v živočišných zdrojích bílkovin, jako jsou vejce, mléko a hovězí maso. Podle Slunce mohou sloužit jako jedna z pěti doporučených částí ovoce a zeleniny, které by měly být součástí zdravé výživy, tři lžící lžíce jakéhokoliv vařeného fazole, dokonce i zapečené fazole. Fazole také poskytují značné množství draslíku, vápníku, zinku, železa, vitamínu B1 a kyseliny listové.

Nabídka vzorku

Jednou z populárních fazolových jedinců je dieta ze sedmi dnů. Chcete-li sledovat tuto dietu, vyvarujte se cukru a soli, pijte spoustu vody a konzumujte sklenici nízkotučného prostého jogurtu každý večer před spaním. Při jídle byste měli jíst 3,5 jednotek vařených fazolí na oběd a večeři spolu se zeleninou, masem nebo rybami. Příkladem denního menu pro sedmidenní dietu může být snídaně z tvarohu, ranní občerstvení ovoce, vařené fazole a zelenina na oběd, fazole a pečené ryby na večeři. Velká nápravná opatření pro domácnost tvrdí, že někteří lidé ztrácejí až šest až deset liber této týdenní stravy.

Úvahy

Carbs-information.com doporučuje, aby se pro stravu, která je zdravá a gastrointestinálně příjemná, měla být zaměřena na fazole, která má nízký GI nebo glykemický index. Potraviny s nízkým glykemickým indexem zabraňují prudkým výkyvům hladiny cukru v krvi a pomáhají snížit vaše chutě po jídle, stejně jako riziko vzniku cukrovky. Fazole s nejnižším glykemickým indexem zahrnují garbanzo fazole, ledvinové fazole, všechny druhy čočky, rozdělené hrach, fazole a černooký hrášek. Carbs-information.com doporučuje vyhýbat se dietám, které se soustřeďují na zpracované fazole, jako jsou pečené fazole a zrnené boby. “Mnoho lidí je nervózní při experimentování se stravou pouze z bobů kvůli plynatosti, kterou mohou fazole způsobit. Namáčení fazole přes noc ve vodě před vařením pomůže zmírnit zažívací potíže, a pokud začnete konzumovat fazole pravidelně, váš systém bude produkovat méně plynu, protože se přizpůsobí k rozkladu sacharidů obsažených v fazolech.