Jaké jsou výhody šťávy brokolice?

Členem rodiny zelí, brokolice je běžně podávaná nakrájená – surová nebo vařená – než šťávy. Pití brokolicové šťávy je dalším způsobem, jak využít přínosy této výživné potraviny pro zdraví. Vzhledem k tomu, že chuť čisté brokolicové šťávy může být silná, zkuste jej smíchat sladšími šťávami, jako je jablko, pomeranč nebo mrkev, aby byl chutnější. Kombinace s jinými zelenými džusy – např. Zelenou zeleninou nebo špenátem – funguje dobře. Na výrobu 3/4 šálku čerstvé brokolicové šťávy je třeba 2 šálky nakrájené surové brokolice.

Bohatý na železo

Protože je železo potřebné k produkci krevních buněk, považuje se za základní minerál. Zvláštní důležitost spočívá v tom, že železo je potřebné k produkci hemoglobinu a myoglobinu, dvou proteinů nesoucích kyslík, které dopravují kyslík do celého těla. Denní doporučení pro železo je 8 miligramů pro dospělé muže i pro ženy starší 51 let. U žen ve věku do 50 let se doporučení zvyšuje na 18 miligramů denně. 3/4 šálku brokolicové šťávy má 1,33 miligramů železa, což představuje 17 a 7,4 procent z těchto denních doporučení.

Folate s vysokým obsahem

Folate je také znám jako vitamin B-9. Nezbytné pro produkci DNA, folát je zvláště důležitý během období rychlého vývoje těla, včetně těhotenství a dospívání. Folate je také důležitý pro zdravou funkci mozku a pro celkovou duševní a emocionální pohodu. Jako vitamin B udržuje fólii zdravé oči, pokožku, vlasy a játra, podporuje imunitní systém a zlepšuje schopnost těla odolávat stresu. Denní doporučení folátu pro dospělé muže a ženy je 400 miligramů, z toho 500 miligramů pro těhotné ženy a 600 miligramů pro ženy, které kojí. S 115 miligramů folátu na 3/4 šálku servíruje brokolicová šťáva mezi 19,2 a 33,3 procenty denního doporučení pro kyselinu listovou.

Riboflavin – přírodní antioxidant

Riboflavin, jako folát, je členem skupiny vitamínů B. Je také znám jako vitamin B-2. Podobně jako folát poskytuje podporu imunitnímu systému a zlepšuje schopnost těla odolávat stresu. Pomáhá také tělu zpracovat tuky a bílkoviny. Riboflavin pomáhá Vašemu tělu zpracovávat vitamín B-6 a kyselinu listovou do použitelných forem a jako antioxidant chrání buňky vašeho těla před volnými radikály, které vznikly, když vaše tělo rozbíjí jídlo. Volné radikály mohou urychlit proces stárnutí, čímž se zvýší náchylnost k onemocnění srdce a rakovině. S 0,2 miligramy riboflavínu na 3/4 šálku brokolicové šťávy dostanete mezi 19 a 27 procenty denního doporučení riboflavinu. Denní doporučení pro riboflavin jsou 1,3 miligramu pro dospělé muže, 1,1 miligramů pro dospělé ženy, 1,4 miligramu pro těhotné ženy a 1,6 miligramu pro kojící ženy.

Zdroj vitaminu K

3/4 šálku brokolicové šťávy obsahuje 185 miligramů vitaminu K. To je výrazně více než 100 procent denního adekvátního příjmu pro všechny dospělé, včetně žen, které jsou těhotné a kojí. Vitamin K je také známý jako vitamin krevní srážení, protože pomáhá srážet krev. Bez ní můžete trpět abnormálním krvácením a obtížemi při hojení z ran a modřin. Vitamín K je také potřebný k tomu, aby vaše tělo absorbovalo vápník, což je důležité pro udržení silných kostí a zubů.