Nejlepší cvičení na lezení na kole pro hubnutí

Lůžko na lezečku nabízí pohodlnější cvičení než jiné kardio zařízení, jako je běžecký pás nebo kolmý koloběh. Vzhledem k tomu, že sedíte zpátky v poloze poloviční, někteří uživatelé mají pocit, že ležérní kolo neposkytuje intenzivní a efektivní cvičení. Ale můžete získat efektivní trénink na ležérním kole s využitím intervalového tréninku.

Intervalový trénink je krátká, intenzivní forma kardio cvičení. Střídáte intenzivní záchvaty aktivity s méně intenzivními sekvencemi. Například můžete šprintovat po určitou dobu a střídat to s joggingem nebo chůzí. Můžete přizpůsobit většinu kardiologických aktivit, včetně ležérního cyklu, k internímu cvičení. Zvyšte rychlost pedálu nebo pedál pro intenzivní segmenty a snižte tyto proměnné pro obnovu.

Nastavená doba pro každý interval se může lišit. Můžete si zvolit individuální interval, nebo pokud jste začátečník, vyzkoušejte poměr 2 na 1 – nastavte dobu obnovy tak, aby byla dvakrát tak dlouhá jako vaše intenzivní období. Pokud jste noví k internímu tréninku, věnujte svou intenzivní aktivitu po dobu 30 sekund a zotavení po dobu jedné minuty. Jakmile se stáváte pokročilejším, zvětšete své tvrdé segmenty na jednu minutu, ale udržujte si dobu zotavení ještě jednu minutu.

Začněte s pětiminutovým zahřátím. Zvyšte odolnost a rychlost pedálu a vyčkejte na 95% své maximální intenzity po dobu 30 sekund. Zkuste snížit odpor a rychlost pedálu po dobu 30 sekund. Střídavě mezi těmito dvěma intenzitami trvá celkem 20 minut. Dokončete s pětiminutovým chlazením. Experimentujte s různými časovými intervaly odrůdy. Některé ležérní motocykly mají zabudované intervalové programy pro cvičení, které automaticky přizpůsobují odolnost pedálu a vyzývají k urychlení nebo zpomalení pedálování.

Studie publikovaná v časopise Journal of Applied Physiology testovala schopnost trénovat interní trénink. Osm žen, jak aktivních, tak i sedavých, jezdilo na stacionárním kole po dobu 40 minut – čtyři minuty intenzivního cvičení a následně dvouminutové odpočinkové intervaly. Všechny ženy zaznamenaly nárůst množství tuku, který jejich tělo po tréninku spálilo. I když intervalový trénink vám pomůže spálit více tuku, nemůžete zhubnout bez správného výživového plánu ve spojení s tréninkem.

Intervalový trénink

Časové intervaly

Cvičení

Bottom Line