Nejlepší doplňky pro 60letého muže

Jak stárnete, vaše požadavky na živiny se mění. Vaše klouby mohou začít projevovat příznaky opotřebení, hladiny hormonů budou nižší než u mladistvých a váš kardiovaskulární systém nemusí fungovat stejně dobře jako v minulosti. Kromě toho může snížit schopnost vašeho těla absorbovat živiny z potravy. Výsledkem může být dodatek. Před zahájením nového doplňku se poraďte se svým lékařem.

Multivitamin a multiminerál

Každý je vyzýván, aby každodenně užíval multivitamínový a multiminerální přípravek, ale především ty, které mají nevyváženou stravu nebo osoby se zvláštními požadavky, jako jsou starší muži. Tyto doplňky zahrnují všechny základní mikroživiny, včetně vitaminu B-12 a vitaminu D. První je nezbytný pro zdravé červené krvinky a nervové funkce, zatímco druhá je potřebná pro zdravé kosti, zuby a imunitní systém. Formuláře speciálně pro starší osoby jsou k dispozici.

Omega 3

Omega-3 doplňky zahrnují rybí olej, řasový olej a lněný olej. Omega-3 mastné kyseliny jsou prospěšné pro starší lidi. Podle “Oxfordské příručky klinické medicíny” tyto esenciální tuky mohou chránit před srdečními chorobami, rakovinou a neurodegenerativními stavy. Navíc mají silné protizánětlivé vlastnosti a mohou poskytnout symptomatickou úlevu od revmatoidní artritidy. Tento stav a s ním spojená snížená pohyblivost mohou ohrozit kvalitu života starších osob.

Saw Palmetto

Je poměrně časté, že s věkem se prostata začíná zvětšovat. Tento stav se označuje jako benigní hyperplazie prostaty a může způsobit inkontinenci, bolestivé močení a zvýšené riziko infekcí močových cest. Národní informační centrum pro ledviny a urologické onemocnění uvádí, že více než polovina mužů ve věku od 60 do 70 let trpí benigní hyperplází prostaty. Saw palmetto je bylinný extrakt, který může zlepšit příznaky benigní hyperplasie prostaty, hlásil léto 2001 vydání “Recenzí v urologii.” Je prodáván za pult a není spojen s žádnými vedlejšími účinky, kromě občasného rozrušení žaludku.

Podpora testosteronu

Úroveň testosteronu se s věkem snižuje. Tento hormon je zodpovědný za růst svalů a libido. Mnoho přírodních doplňků může pomoci zvýšit hladinu testosteronu, nejčastější je ZMA a tribulus. ZMA je složení zinku a hořčíku, zatímco tribulus je extrakt rostliny tribulus terrestris. Vědecké důkazy o účinnosti obou doplňků však jsou protichůdné.