Nevýhody aerobního cvičení

Aerobní cvičení, také nazývané kardiovaskulární cvičení, jsou aktivity určené k urychlení srdeční frekvence, prohloubení vašeho dýchání a zlepšení průtoku krve. Pravidelně se mohou snížit rizika pro širokou škálu fyzických onemocnění. Avšak v některých případech může výkon aerobních cvičení vytvářet určitá rizika nebo zdravotní nevýhody.

Základy

Aerobní aktivity se pohybují podle intenzity od světla po energii, podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí. Mnoho společných aerobních aktivit světelné intenzity – jako je vaření, prádelna a nakupování – nejsou skutečnými cvičeními, i když vám stále poskytují nějaký aerobní přínos. Mezi běžné aerobní aktivity s mírnou intenzitou patří cvičení jako je rychlá chůze a jízda na kole na rovině, stejně jako aktivity jako je řezání trávy. Mezi společné intenzivní nebo intenzivní aktivity patří běh, jogging, jízda na kole na nerovném terénu, plavání v bazénu a účast na tenisových zápasech.

Zdravotní podmínky

Aerobní cvičení může být nevýhodné nebo nebezpečné, pokud jste během posledních 30 dní objevili příznaky bolesti v hrudníku nebo bolesti, tvrdí americká asociace srdce. Cvičení tohoto typu mohou být také nevhodné, pokud pocítíte bolest nebo tlak v prostřední nebo levé hrudi nebo v levém rameni, ruce nebo krku buď během nebo bezprostředně po cvičení. Aerobní cvičení může být také nevýhodné, pokud se snadno objeví extrémní dýchací potíže, užíváte léky na srdeční onemocnění, cévní mozkovou příhodu nebo vysoký krevní tlak, nedávno došlo k infarktu nebo mrtvici nebo jste měli problémy se svaly, kostimi nebo klouby, které se mohou zhoršit Výsledek vaší činnosti.

Overexertion a zdravotní postižení

Správně plánované aerobní cvičební programy odpovídají vaší úrovni námahy se současnou úrovní zkušeností a fyzické kondice. Pokud jste ve věku 40 let nebo starší, máte málo zkušeností s cvičením a vést převážně neaktivní životní styl, účast na energickém aerobním programu může zdanit vaše schopnosti a zvýšit vaše šance na zranění nebo zranění. V některých případech může přítomnost určitého tělesného postižení významně omezit i Vaši schopnost úspěšně se účastnit aerobního cvičebního programu.

Úvahy

Jednotlivci bez konkrétních zdravotních problémů se obvykle mohou bezpečně účastnit aerobního cvičebního programu, který se přizpůsobuje jejich současným schopnostem a zkušenostem, uvádí zprávy American Heart Association. Můžete však mít jiné podmínky nebo okolnosti, které znemožňují aerobní cvičení. Před zahájením cvičení se poraďte s lékařem. Také, dejte mu vědět, pokud máte problémy, jakmile váš program probíhá. V některých případech může lékař před tím, než vás schválí k cvičení, požádat o podrobení se konkrétním testovacím postupům.