Pravda o růstu vyšších doplňků

Být vysoký je žádoucí atribut pro mnoho lidí. Doplňky, které tvrdí, že přinášíte vyšší přitažlivost lidem, kteří chtějí zvýšit svou výšku. Neexistují však žádné lékařské ani klinické důkazy, že po dosažení puberty můžete vyrůst vyšší. Lotiony, pilulky a cvičení nebudou vaše kosti růst, jakmile váš růst přestane. Měl byste mluvit s lékařem dříve, než začnete užívat jakýkoli vyšší přírůstek.

Věda za růstem

Podle “Nelsonovy učebnice pediatrie” se váš růst zastavuje na konci puberty. Obvykle končí puberta ve věku přibližně 18 let u dívek a 20 let u chlapců. Konečné fáze růstu se vyskytují v epifýze nebo růstových deskách umístěných na konci dlouhých kostí vašich paží a nohou. Během puberty a před pubertou je epifýza měkká, což umožňuje další růst kostí. Během puberty dochází k ztuhnutí epifýzy, která se po pubertě úplně spojí. Většina lékařů souhlasí s tím, že jakmile epifýza splyne, další růst není možný. Existují společnosti, které vyrábějí doplňky, které mají za cíl zvrátit tento proces. Nicméně neexistují žádné lékařské důkazy, které by potvrdily, že je to možné.

Růstové doplňky

Existuje mnoho produktů s nesčetnými přísadami, které slibují, že vás vyvyšují. Tyto produkty nemají pro své tvrzení vědecký základ. Pěstování vysokých produktů je druhem doplňků stravy a Úřad pro kontrolu potravin a léčivých přípravků neupravuje ani nepotvrzuje přesnost prohlášení výrobců zdravotních dodatků. Navíc některé složky obsažené v rostoucích vysokých doplňcích nikdy nedostaly důkladné hodnocení, které by potvrdilo bezpečnost a dlouhodobé účinky přísady. Proto předtím, než začnete růst vyšší výživu, přečtěte si všechny přísady na štítku produktu a poraďte se s lékařem, abyste se ujistili, že přípravek neohrozí vaše zdraví.

HGH

FDA schválila lidský růstový hormon pro použití u dětí s abnormálním růstem. Tato léčba vyžaduje lékařský předpis a má pouze účinnost u dětí, které nedosáhly puberty. HGH hormon funguje tím, že pomáhá tělu při výrobě vlastních hormonů. Některé společnosti na trhu HGH rostou vyšší přísady a citují informace o lékařském použití HGH u dětí na podporu tvrzení o růstu. HGH vás však nebude po dosažení puberty zvyšovat.

Kupující pozor

Internet usnadnil růst vyšších výrobců doplňků na trh s jejich doplňky. Někteří z těchto výrobců vytvářejí své vlastní diskusní skupiny, v nichž publikují falešné diskuse a posudky. Navíc někteří výrobci nabízejí záruku vrácení peněz za jejich doplněk, pokud nebudete růst vyšší za 30 nebo 60 dní. Navzdory těmto zárukám a tvrzením výrobců není v současné době na trhu k dispozici žádný vyšší přírůstek, který by prokázal účinnost nebo bezpečnost prostřednictvím klinického výzkumu.