Šesti hodin

Jste pozdní noční snacker nebo ten typ, který hladoví během dne a pak prasata venku v noci? Pokud ano, šesti hodin stravování by mohlo být pro vás hubnutí plánu. Šestihodinová strava zakazuje jíst po 6:00, což by mohlo vést k štíhlejšímu tělu.

Popis

Šest hodin stravy poprvé popularizoval v devadesátých letech bývalý olympijský plavec a televizní celebrita Christine Jacob, která ztratila nežádoucí kilogramy stravy poté, co odešla z plavání. Šestihodinová strava vám umožňuje jíst vše, co chcete, pokud nebudete jíst po šesti večerních hodinách. Příznivci stravy tvrdí, že je nejlepší konzumovat své kalorie během dne, kdy je budete spálit, když budete pracovat, chodíte po pochůzkách nebo se staráte o vaše děti. “Myšlenka spočívá v tom, že při spánku v noci a při tělesných funkcích stráví méně energie, takže veškeré kalorie, které konzumujete v noci, přicházejí přímo do tuku,” říká James Hill, ředitel Centra pro výživu člověka na University of Colorado . Šestihodinová dieta teoretizuje, že kalorií z jídel konzumovaných během dne jsou vypáleny, což vede ke ztrátě hmotnosti.

Výhody

Šestihodinová strava sleduje starodávnou radu, jak sníst vždycky, protože je to nejdůležitější jídlo dne. “Jídlo během prvního dne vám dává paliva, abyste mohli účinně vykonávat psychické a fyzické úkoly,” říká Hill. Další výhodou: mít šest hodin, kdy přestanete jíst, eliminuje příležitost, aby se po večeři probouzely výkrmy na výkrm, nebo večer večer udělala raidovou ledničku na sladkosti. “Šestihodinová strava by mohla fungovat dobře pro gaučové brambory, které mají tendenci jíst před TV v noci,” říká Sari Greavesová, registrovaná dietetika v New Yorku a mluvčí Americké diety. Totéž platí pro lidi, kteří chtějí jídlo v noci.

Nevýhody

Tam může být pokušení přejídat během dne, protože musíte omezit jídlo na. “Potřebujete jíst rozumně během dne, aby tato dieta fungovala,” říká Greaves. “Pokud se během dne budete přejídat, nebudete hubnout.” Další nevýhodou šesti hodin stravování: Jít do postele hladový Způsobuje nespavost. “Neschopnost spánku je běžným důvodem pro nájezd noční chladničky,” říká Greaves.Pokud obvykle chodíte do postele v 21 hodin, možná nebudete mít hlad po odchodu do důchodu, ale noční sovy, kteří zůstávají později, mohou trpět Hladující bolesti a nespavost před spaním. Konečně, dodržování plánu zdravé výživy na šestihodinové stravě vyžaduje plánování předem, protože všechny kalorie a živiny musí být spotřebovány před termínem.

Úvahy

Šestihodinová dieta funguje nejlépe, pokud jíte výživné, vyvážené pokrmy. “Nezáleží na tom, když spotřebujete své kalorie, pokud budete jíst méně,” říká Greaves. Je také důležité cvičit. Hill říká, že dieři v Národním registru kontroly hmotnosti, kteří úspěšně ztratili váhu a drželi ji, byli ti, kteří denní cvičení. Dokonce i 20 minut chůze vám pomůže uspět v šesti hodin, říká Hill. A hladování po dobu více než 10 hodin může způsobit, že váš metabolismus se zpomalí, aby šetřil energii, což může zpomalit ztrátu hmotnosti, říká Greaves, ale cvičení zvyšuje metabolismus.

Tipy

Greaves doporučuje eliminovat alkoholické nápoje z vaší stravy, protože mohou stimulovat chuť k jídlu. Totéž platí pro cukr. “Cukrové nápoje, bonbóny, sušenky a další sladkosti mohou způsobit, že budete potřebovat více sladkostí,” říká Greaves. Ujistěte se, že máte ve večeři bílkoviny, jako kuře, ryby nebo hovězí maso, a zeleninu bohatou na vlákninu. Bílkoviny a vláknina zvyšují pocit plnosti, odrážejí hlad a zabraňují vám vyjít z vaší stravy po 6. hodině, protože jste hladoví, říká Greaves. Snažte se jíst každé tři až čtyři hodiny během dne, abyste stabilizovali hladinu cukru v krvi a předešli energetickým úbytkům. A konečně, americká Dietetická asociace doporučuje sledovat velikosti porcí bez ohledu na to, jakou denní dobu, pokud chcete zhubnout a zůstat štíhlá.